Maltepe Escort

Bebeklerde Gaz Yapan Yiyecekler

Bebekler bir hayli hassas olan bir bünyeye sahiptir. Alışma süreci için ise annelerinin yardımlarına ihtiyaç duyarlar. Bu bağlamda bakıldığı zaman en önemli besin kaynağı olan anne sütü bebeklik döneminde çok önemlidir. Özellikle anne sütü için yenilen besinler bu yönde çok büyük önem taşımaktadır.

Anne sütü için gaz yapan bazı besinler vardır. Bu besinleri anne, çok fazla tüketmemeli ve dikkat etmelidir. Emziren anneler için gaz yapan yiyeceklerin başında kuru fasulye ve bakla gelmektedir. Normal insanlarda da bir hayli gaz yapıcı özelliği olan fasulye, emziren anneler için bebeğinin gaz sancısı bir hayli sorunlu olacaktır. Bezelye de bir hayli gaz yapıcı özelliğe sahip olan bir başka besin maddesidir.

Gaz yapıcı özelliği olan bir besin de pırasa olarak bilinmektedir. Karnabahar ve brokoli de gaz yapıcı özelliğe sahiptir. Bu besinleri deneyerek öğrenmeniz daha doğru olsa da aşırı yemediğiniz sürece bir sıkıntı çıkmayacaktır.
Salam sosis gibi besinler de gaz yapan besinler arasında yer alabilmektedir. Alerji yapan besinlere de bu dönem içerisinde dikkat etmeniz gerekir.

Kızarmış yiyecekler ya da fazla baharatlı olan yiyeceklerden de uzak durmanız bebeğiniz ve sizin açınızdan önemli olacaktır. Hem midenizi zorlamaz hem de bebeğinizi düşünerek beslenir iseniz sütünüzün artmasına da yardımcı olabilirsiniz. Çok fazla kafeinli içecekler ve özellikle de kola gibi içeceklerin de içilmemesi doğru olacaktır. Bu durum bir hayli yararlı olacaktır. Kafein, bebeğinize de zarar verir sizin midenize de zarar verir. Az pişmiş yiyeceklere de dikkat etmeniz gerekir. Tüketmemeniz daha doğru bir davranış olacaktır.

Bebeğinizin gaz sancısı yaşamaması için öncelikle yemek yer yemez kaldırılması gerekir. Gazını aldıktan sonra ayağa kaldırılması daha doğru bir davranış olacaktır. Böylelikle kusma da yaşamayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.