Maltepe Escort

Bebeklerde Kaşıntı Nedenleri ve Tedavisi

Küçük yaştaki çocuklarda özellikle bebeklerde kaşıntı sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. En önemli belirtileri derdini anlatamayacak kadar küçük olan bebeklerin derisini kaşıyarak tahriş etmesidir. Çoğu zaman anne bebeğin cildini kaşıdığını fark etmese de derideki tahriş, kızarıklık ve çiziklerden kaşıntı rahatsızlığının olduğunu anlayabilmektedir. Böyle bir durum görüldüğünde nedeninin ortaya koyulabilmesi için doktora başvurmak gerekir. Çünkü kaşıntı bebeğinizin hassas cildini bazı kimyasal ve giysilerin tahriş etmesinden kaynaklanabileceği gibi ciddi rahatsızlıklar nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir.

bebeklerde-kasinti-tedavisi

bebeklerde-kasinti-tedavisi

Bebek cildinde kaşıntıya neden olan faktörlerin başında egzama, kimyasal ve kıyafetlerin tahrişi, gıda zehirlenmesi, sıcak havalarda oluşan isilik, böcek ısırması, uyuz, bulaşıcı uyuz benzeri hastalıklar ve kızamıkçık gelmektedir. Doktorunuza başvurduğunuzda nedenler ortaya çıkarılacak ve kaşıntı bir hastalıktan kaynaklanıyorsa uygun bir tedavi uygulanacaktır. Merhem ve ilaçlar genelde kaşıntı tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Alerji ve tahrişlerde doktor genelde bazı önlem yollarının uygulanmasını istemekte ve tedavi anne tarafından birkaç önemli hususa dikkat edilerek yapılmaktadır.

Kaşıntı İçin Annenin Alabileceği Önlemler

Öncelikle bebeğinizin cildinin hava alması ve daha çok kaşıntıya maruz kalmaması için kıyafetlerini pamuklu kumaşlardan seçin. Ayrıca çok sıkı olmamasına özen gösterin. Tahriş vakalarında cildi nemlendirmek kaşıntıyı kesen en önemli önlemlerden olduğundan uygun bir nemlendirici tercih edin. Seçtiğiniz nemlendiricinin kimyasal içerikli olmaması ya ev yapımı doğal bir karışım olması ya da kimyasal içermeyen piyasadaki doğal ürünlerden olmasına dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.