Maltepe Escort

Bebeklere Anason Çayı Verilmeli Midir?

Özellikle kolik bebekleri yatıştırdığı için bebeklere verilen anason çayı gaz problemine de birebir gelmektedir. Peki, bu çay bebeklere verilmeli mi? zararları var mı? herhangi bir sağlık problemine neden oluyor mu? Çok çeşitli uzman görüşlerini incelediğimiz yazımızdan ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz.

Bebekler için kullanılabilen nadir bitki çaylarından bir tanesi de anason çayıdır. Anason bitkisinden elde edilen ve demlenerek çay şeklinde bebeğe verilen bu içecek kolikten gaz problemlerine kadar birçok faydaya neden olmaktadır. Ancak bebeklere çok sık verilmesi de bazı uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Az da olsa uyuşturma etkisi olan anasonun fazla kullanıldığı zamanlarda bağımlılık bazı bebeklerde de ileride çok sakin bir yapı oluşmasına neden olabilmektedir. Evet, sindirim ve kolik problemlerinde rahatlatıcı olarak anason çayı verilebilir, ancak bu her gün alışkanlık halini almamalıdır. Öte yandan, 3 aydan küçük bebeklere ise anasonu doktorlar kesinlikle önermemektedir.

Anason Çayı Nasıl Demlenmeli?

Bitki çaylarının kullanımı kadar doğru şekilde demlenmeleri de bir hayli önem taşımaktadır. Aksi takdirde bitki çayının tüm yararlı etkileri yanlış demlemeler nedeniyle yok edilebilmektedir. Anason çayında da bu nedenle demleme şekli önem taşır. Öncelikle yarım çay bardağı suyu kaynatıp ocaktan alın. Ardından içine 1 çay kaşığı anason tohumu atıp 10 dk demlenmesini bekleyin. Temiz bir tülbentten çayı süzün, uygun sıcaklığa ulaştığında bebeğinize içirin. Bu miktar günlük miktar olup asla daha fazla vermeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.