Maltepe Escort

Bebeklere Asla Vermemeniz Gereken İlaçlar

Bebek ve çocuk sağlığı için ilaç kullanımı doktorların tavsiyesi üzerine gerçekleştirilmesi gereken bir tedavi yöntemi olduğu için öncelikle kesinlikle doktora gitmeden ilaç kullanmamanızı öneriyoruz. Bunun dışında bazı ilaçlar var ki yetişkinler için sıklıkla kullanılsa da bunlar ya çocuklar için ağır ya da hiç uygun değil. İşte bu ilaçlardan bebeklere kesinlikle verilmemeli. Bebeklere asla vermemeniz gereken ilaçları sizler için araştırdık.

Aspirin

Aspirin 18 yaşından küçük çocuklara verildiğinde kızamık, suçiçeği gibi virütik ve bulaşıcı hastalıklarda meydana gelen kusma sendromunu daha da ciddi hale getirmekte ve hastalık seyrini ağırlaştırmaktadır. Bu nedenle bu ciddi sendromu önlemek için bebeklere kesinlikle aspirin verilmemelidir.

Soğuk Algınlığı ve Öksürük Şurupları

Çocukların öksürükleri genellikle balgamdan ya da solunum yollarını tahriş eden bir faktörden kaynaklanmaktadır. Bu tahriş faktörlerinden birisi soğuk algınlığı olmakla birlikte farklı maddelere karşı da görülebilir. Öksürük şurubu kullanmak yerine faktörleri ortadan kaldırmak önemlidir. Sonuçta ilaç bir kimyasaldır ve mutlaka zararlı etkileri bulunur.

bebeklere-zararli-ilaclar

bebeklere-zararli-ilaclar

Mide Bulantısı İlacı

Bebeklerin en iyi vücut tepkilerinden bir tanesi de kusmadır. Fazla yemek yediğinde, sıkıldığında ya da hastalandığında bebekler kusarak tepki verir. Bu vücut sinyalini engellememek için mide bulantısı ilaçları kullanılmamalıdır. Ayrıca bazı mide bulantısı ilaçları mide astarını da tahriş edici olabilmektedir.

Çiğnenebilen İlaçlar

Bu ilaçlar boğulma tehlikesine neden olmaktadır. Çünkü küçük bebeklere çiğnemek için verilse dahi bütün şekilde yutabildikleri için zarar verebilmektedir.

Başkası İçin Verilen ya da Tarihi Geçmiş İlaçlar

Sadece bebekler ve küçük çocuklar için değil hiçbir kimsenin yapmaması gereken davranışlardandır. Çünkü her insanın bünyesi ve hastalığı aynı olmadığı gibi bebekler bu konuda çok korumasız ve hassastır. Hatta tarihi geçmiş ilaçlar bebeğinizi kaybetmenize dahi neden olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.