Maltepe Escort

Bebeklere Güneş Kremi Sürülür Mü ?

Güneş kremi, güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu faktördür. Güneşin UV-B ışınları, vücutta yanıklara ve deri döküntülerine sebep olur. Cildi, bu tür zararlı ışınlara karşı korumak için cilt tipine göre bir güneş koruyucu kullanmak gerekir. Bebekler, kış aylarında hasta olmamaları için sıklıkla evde olurlar. Bu nedenle de ciltleri güneş görmedikleri için D vitamini alamazlar. Peki yaz aylarında bebekleri güneşin zararlı etkilerinden korumak için ne yapmak gerekir? Bebeklere güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş kremi sürülür mü?

Uzmanlara göre, 6 aylıktan küçük bebekler mümkün olduğunca dışarı çıkmamalı, eğer tatilde güneş altında ise, bebeğinize güneş kremi sürmek yerine onları gölgede tutmak daha yararlı olacaktır. Çünkü, 6 aydan küçük bebeklerin derileri yetişkin insan derisine göre oldukça hassastır. Güneş kremine karşı bebeğin cildi alerji oluşturabilir. Bu nedenle, güneş kremi 6 aydan büyük bebeklere ve çocuklara uygulanması sorun teşkil etmez. Ancak alınan kremin türü ya da güvenilir markalardan olması önemlidir. Güneş kremleri, üzerinde UV-A ve UV-B ışınlarına ultra koruma faktörlü olarak almak gerekir. Yinede bu tür kremleri çocuklarda kullanarak güneşin zararlı etkilerinden yeterli oranda koruyacağı düşünülmemelidir.

Küçük çocuklarda sprey şeklinde olan güneş faktörlerini kullanırken bebeklerin, soluma ile hava yollarına kaçabileceğini göz önünde bulundurarak bu spreyleri bebeklerde kullanırken dikkatli olmak gerekir.
Çocuklar mümkün olduğunca güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatlerde yetişkinlerde dahil dışarı çıkmamaları gerekir. Dışarı çıkmaları gerekiyorsa başları şapka, şemsiye gibi çocuğu gölgede tutacak eşyalar kullanılmalıdır.

Güneş koruyucu kullanılması gerekiyorsa bir uzmana danışmakta fayda olacaktır.
Bebeklerin yaz aylarında bol sıvı tüketmeleri gerekir. Bebeğini emziren anneler, güneşe çıkmadan önce bebeğin kaybedeceği su kaybına karşı mutlaka bebeklerini emzirmeleri gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.