Maltepe Escort

Bebeklere Oyuncak Seçiminde Dikkat

Bebeklerin yaşamında oyun ve oyuncakların önemi büyüktür. Çünkü bebekler yeterli olgunluğa ulaşana kadar bebek ve çocuk eğitimini oyun oynayarak tamamlamaktadır. Bu nedenlere bebeklere oyuncak seçiminde dikkatli olunmalı ve eğitici oyuncaklar seçilmelidir. Oyuncak seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibi özetlenebilir;

  1. Hem güvenlik hem de daha iyi bir çocuk gelişimi ve eğitimi için seçilecek oyuncaklar bebeklerin yaşına uygun olarak seçilmelidir. Bebeğin yaşına uygun olmayan oyuncaklar zihinsel gelişim açısından hiçbir yarar içermediği gibi sağlığı açısından tehdit de oluşturabilmektedir.
  2. Yapboz gibi oyuncaklar eğitim ve becerilerin geliştirilmesi açısından çok güzel oyuncaklar olmasına rağmen okul öncesinde küçük parçalı olanları tehlikeli olduğu için tercih edilmemelidir.
  3. Pilli oyuncak almak istiyorsanız pil yuvasının sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca bebek pilli oyuncakla oynarken sık sık kontrol edilerek piller akma yapmaması için değiştirilmelidir.
  4. 6 aya kadar bebekler seslere, 6 aydan sonra ise hareketli cisimlere ilgi duyar. Bu nedenle oyuncak seçimi de bu yönde yapılarak çocuğun gelişimi desteklenmelidir.
  5. Bir yaşını dolduran bebekler bağımsız hareket yeteneği kazandığından bu dönemde sesli kitaplar, ses kayıtları ve sağlığı tehdit etmeyecek boyalardan oluşan boyalar onları çok eğlendirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.