Maltepe Escort

Bebeklere Yürüme Eğitimi Nasıl Verilir?

Bebeğiniz ilk doğduğu andan itibaren çevresinden ve annesinden birşeyler öğrenme eğilimindedir. Beslenme, yürüme, tuvalet daha birçok şey buna örnek verilebilir. Sözü edilen öğrenme sürecinde bir anne olarak bebeğiniz için iyi bir eğitmen olmanız gerekir. Bu nedenle de bazı gerçekleri bilmeniz, sabırlı olmanız ve en önemlisi de bebeğinize sevgiyle yaklaşmanız gerekir.

Bebeklerde yürüme eğitimine başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli konu doğru zamanlamadır. Bebeğiniz zaten yürümeyi kendi kendine öğrenecek, siz sadece bu sürece yardımcı olma görevi üstleneceksiniz unutmamalısınız. Bebekler 9-18. aylar arasında yürümeyi öğrenmeye yatkın olsada genellikle bir yaşından sonra tam anlamıyla yürümektedir. Bu dönemler geçmiş fakat bebeğiniz yürümüyor olsa bile endişelenmeden ona yardımcı olmak gerekir. Eğer bebeğiniz ayağa kalkıyor, emekliyor, koltuğa tutunarak ayağa kalkıyorsa eğitime başlayabilirsiniz.

Yürüme Eğitimi Nasıl Olmalı?

Yürüme eğitimi sırasında bebeğinizi teşvik etmek, ayağa kalktığında onu cesaretlendirmek ve istediğiniz olmadığında ona kızmamak oldukça önemlidir. Öte yandan bebeğiniz ayağa kalkmaya başladığında elinden tutarak yorulana kadar yürümesini sağlayın. İlk başlarda süreyi kısa tutun, zamanla süreyi arttırın. Ayrıca yürüme sırasında zaman zaman bebeğinizin elini bırakarak denge sağlama konusunda onu güçlendirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.