Maltepe Escort

Bebekleri Yatırıp Kaldırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk bebeğini kucağını alan anne ve babalar bebek bakımı konusunda biraz heyecanlı ve bilgisizdir. Bu nedenle de birçok konuda endişe yaşarlar. Bu endişelerden bir tanesi de bebeği yatırıp kaldırırken zarar verme korkusudur. Anneler bu konuda daha deneyimli olmakla birlikte yine de ilk etapta bazı hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Ancak, şu unutulmamalıdır ki bebekler sandığınız kadar hassas değildir. Çok kötü bir darbe almadıkları sürece yatırıp kaldırırken hasar görmezler.

Bebekler Nasıl Yatırılır?

** Öncelikle bebeğinizin başını ve belini destekler şekilde yere paralel elinize alın. Ardından dikkatli bir şekilde yatacağı düz yere yaklaştırın.

** Bebeği yatacağı yere bırakırken önce poposunu sonra baş kısmını yatağa koyun. Ardından önce belini desteklediğiniz elinizi, en son da başını desteklediğiniz elinizi çekerek yavaşça bebeği yatırın.

bebegi-yatirip-kaldirirken-dikkat

bebegi-yatirip-kaldirirken-dikkat

Bebekler Nasıl Yataktan Kucağa Alınır?

** Öncelikle yatan bebeğinizin altına ellerinizi sokarak başını ve belini destekler şekilde kaldırın.

** Ellerinizle belinin bükülmesini ve başının arkaya düşmesine engel olarak kucağınıza doğru kaldırın. Göğsünüze dayayarak destek verebilirsiniz.

** Ardından başa ve bele dikkat ederek kucağınızda sıkı bir şekilde kucağınıza alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ancak çocuğu çok fazla da sıkmamalısınız. Sıkılırsa ağlamaya başlayacak ve bir süre susmayacaktır.

Annelere son önerimiz çocuğunuzu kucağınıza alırken ve yatırırken onunla tatlı tatlı konuşmanız. Bebeğinizin sizin sesinizi tanıdığını ve siz onla konuştuğunuzda mutlu olduğunu unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.