Maltepe Escort

Bebeklerin Gazı Nasıl Çıkarılır ?

Bebeğiniz gaz sancısı çekiyor ise bazı yapılacak olan hususlar vardır. Genel olarak bakıldığı zaman sakin kalmanız önemli bir etmendir. Çünkü neredeyse tüm bebekler gaz sorunu yaşayabilmektedir. İlk aylarda bu durum gayet normaldir. Özellikle ilk 3 ve 4. Ay bir çok sorunun bir arada geleceği bir dönem olacaktır. Sizin tavrınız ve olaylar karşısında olan tutumunuz bir hayli önem taşımaktadır. Bebeğiniz gaz sorunu yaşıyor ise öncelikle bebeğinize karşı daha sakin yaklaşmalı ve onu korkutmamalı, endişe etmemelisiniz. Bunun yanı sıra küçük dokunuşlar ile masaj yaparak gazını çıkarabilirsiniz. Biberon ve emzik seçimini de iyi yapmalı ve gaz sorununun bundan kaynaklanmadığına emin olmalısınız.

Bebeğinizin gazını çıkarabilmek için kucağınızda bir iki tur gezdirebilir ve sırtını okşayabilirsiniz. Bu durum rahatlamasını sağlayacaktır. Karnını okşamanız da gazını çıkarmasına yardımcı olacaktır. Şarkı söyleyebilir ve bebeğinizi rahatlatacak davranışlar sergileyebilirsiniz. Ilık bir duş aldırabilirsiniz. Annenin tüketeceği bazı içecekler de bebeğin rahatlamasını sağlayabilir. Bunlar genel olarak rezene çayı, papatya çayı ya da kimyondur. Bunlardan gün içinde içmeniz işe yarayacaktır.

Bebeğinizin sadece gaz sancısından rahatsız olduğundan emin olmalısınız. Bu durumda yöntemlerden bir tanesini de deneyebilirsiniz. Masaj, gezdirme, banyo ya da yemek yedirirken gaz çıkarma gibi yöntemler en fazla işe yarayan yöntemler arasındadır. Geleneksel olarak bilinen kimyon da bazı durumlarda bebeğe içirilebilir. Bir çay kaşığı kadar su ile kimyonun karıştırılması ile gaz sorunu halledilebilir.

Her yöntemi deneyip de gaz sancısı geçmiyor ise doktora da başvurabilirsiniz. Ancak bu durumun geçici olduğunu ve bebeğinizin gayet sağlıklı olduğunu da unutmamalısınız. Endişeli olmak bebeğinizi de korkutacaktır. Bebeğinizin çok fazla sancı çektiğini düşünüyor iseniz doktorun önerisi ile bazı ilaçlar da kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.