Maltepe Escort

Bebeklerin İlk Ağlamaları İle İlgili Merak Ettikleriniz

Bebeklerin doğduktan hemen sonra neden ağladıklarını hiç merak ettiniz mi? Bebeklerin ilk ağlamalarıyla ilgili bilimsel nedenlere bu yazımızda yer vereceğiz.

Doğumdan hemen sonra ağlamak bebek için hayatidir. Bebeğiniz karnınızda büyüdüğü sürece uterusun oksijen alması için kordon ile bağlıdır ve bu aynı zamanda karbondioksit almasına sebep olur. Bebeğiniz anne karnındayken ciğerlerini henüz kullanmaz. Dünyaya geldiğinde, ilk olarak kendisini nefes aldığında yaşama şekli değişir ve ilk kez ciğerlerine kullanmaya başlar. Bebeğiniz doğar doğmaz özellikle ilk 30 saniye içerisinde hayatındaki ilk nefesleri almış olur. Ağlamak bu nedenle hayatidir. Ağlamak amniyotik sıvının, bebeğin burnundaki ve diğer organlarındaki sıvıların dışarı atılması için de gereklidir.

Eğer bebeğiniz kendisi ağlamıyorsa, onu uyarıcı hareketlerle ağlatın. Doktorlar bebekleri ayaklarından tutup aşağı doğru bu nedenle sallarlar. Bu uygulama doktorların birtakım riskleri almasına da sebep olur. Bu eski yöntemin yerine daha yavaşça, masaj yaparak bebeği ağlatmak ve sırtına vurmak gibi yeni yöntemler almaktadır.

Bebeğin doğrum sonrasındaki ilk ağlamasının diğer bir sebebi de çevre değişikliğidir. Karanlıktan dışarı çıkmanın yorgunluğu ve acıkmış olması da bebeğin ağlama sebeplerindendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.