Maltepe Escort

Bebeklerin Uyumasına Yardımcı Olan Beyaz Gürültü Nedir?

Yetişkinler kafalarını rahatlamak istediğinde denizin sesini ya da akustik bir müziği dinlemek isterler. Bebekler ise, beyaz gürültü olarak adlandırılan bir sesle, daha kolay uykuya dalabiliyorlar. Bebeğiniz elektrikli süpürgenin sesinden rahatsız olmuyor, uyanmıyorsa endişelenmenize gerek yok. Bu ses çoğunlukla bebekleri rahatlatıyor.

  • Beyaz Gürültü Nedir?

Teknik olarak beyaz gürültü, insan işitme alanı içindeki her frekansı eşit miktarda içeren bir ses olarak tanımlanır. Gerçek beyaz gürültü, televizyon ya da radyonun açıkken çıkardığı statik ses gibidir. Fakat çamaşır makinesi, fan, elektrik makinesi, akan su gibi değişmeden, aynı şekilde devam eden sesler de, beyaz gürültü ile aynı işi görür.

Bebeklerin uyumasına yardımcı olan beyaz gürültü nedir?

  • Bebekler Beyaz Gürültü ile Neden Rahatlar?

Sandığınızın aksine, dış dünya özellikle gece olduğunda bebeğiniz için fazla sessiz bir yer haline gelebilir. Anne karnında geçirilen süre içinde bebek dış dünyayı yabancılayabilir. Yabancı yerler, sesler, kokular bebekte stres yaratabilir.

Beyaz gürültü bebeği sakinleştiren ve uyumasına yardımcı olan, tanıdık bir sesi andırır. Bu tanıdıklık bebeğin anne karnında olduğu dönemde oluşan bir tanıdıklıktır. Bebeğin anne karnında geçirdiği sürece karnın içinde duyduğu sesler beyaz gürültüye benzer. Hatta bebeğin anne karnında duyduğu ses, vakumlu temzileyiciden daha yüksek.

Sürekli ağlayan, uyumak istemeyen, sinirlenen bir çocuğunuz varsa, beyaz gürültü oluşturmak üzere bir saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz. Bu gürültü bebeğin yatıştırıcı refleklerini açmaya yardımcı olur. Bebeğini uyutamayan anneler, bazen saç kurutma makinesini kullanarak ya da ağlayan bebeği arabaya bindirip, gezdirmek suretiyle, bu tip şikayetleri en aza indirgeyebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.