Maltepe Escort

Bebekli Evde Kedi Beslemek Riskli mi?

Evcil hayvanlar, özellikle kediler bir bebek sahibi olmaya karar vermeden önce evimizi paylaşmaktan keyif aldığımız dostlarımız. Ancak bebek beklediğimiz haberini aldığımızda, hayvanların yaşam biçimleri bizimkinden farklı olduğu için, tüylü dostlarımızın risk oluşturup oluşturmayacağı sorusu aklımıza takılabiliyor. Bebekli evde kedi beslemenin risklerini azaltmak adına yapabileceğimiz birkaç maddeyi burada sıralıyoruz;

  • Bebek gelen bir evde kedi yaşamaya devam ediyorsa, elbette hijyen koşullarını daha da artırmak gerekiyor.
  • En çok şikayet edilen detay kedilerin sürekli tüy dökmeleri. Bunu kesin olarak önlemek mümkün değil. Ancak düzenli olarak kedinin tüylerini taranarak, sürekli dökülmesi azaltılabilir.
  • Evin temizliğinin daha sık yapılması, halıların süpürülmesi ve silinmesi sıklaştırılabilir. Temizliğe daha uygun halılar tercih edilebilir.
  • Kedi tüyünün akciğere ulaşması ve enfeksiyona dönüşmesi gibi nadir rastlanan vakalar yok değildir. Bunun önüne geçmek için de bebeğin kediyle geçirdiği zamanların kontrollü olmasında fayda olacaktır.
  • Aşıları düzenli yapılan, herhangi bir sağlık sorunu olmayan kedilerin bebekli evde yaşamasının herhangi bir sakıncası yoktur.
  • İlk 6 aya kadar kedinin, bebeğin odasına girmemesi önlem olarak uygulanabilir. Sonrasında da bebeğin insan dışındaki canlılarla iletişim kurmayı öğrendiğinden emin olana kadar kediyle başbaşa bırakılmaması önerilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.