Maltepe Escort

Bebekli Evin Ecza Dolabında Olması Gerekenler

Bebeğinizin doğumuyla birlikte ecza dolabınızı gözden geçirmediyseniz zaman kaybetmeden bunu da aradan çıkarmalısınız. İhtiyaçları sizden çok farklı olan ve ne zaman ne tür bir sorunla karşılaşacağınızı bilmediğiniz bir yeni doğan bebeğin bakımı için tedarikli olmanız önemlidir.

 • Ecza dolabınızın çocukların ulaşabileceği yükseklikte olmamasına özen göstermelisiniz. Kolay ulaşılabilir bir yerde ya da ecza dolabınızda, yapıştırılmış olarak acil durumlarda ulaşmanız gereken telefonların bulunduğu bir listeyi hazır tutmalısınız.
 • Bu listede bebeğinizin düzenli kontrollerini yaptırdığınız doktorun telefon numarası, en yakındaki sağlık kuruluşunun numarası, bölgenizdeki eczanelerin ya da nöbetçi eczaneleri kontrol edebileceğiniz bir web sitesinin adresini kayıtlı bulundurun.
 • Bu telefon numaraları sizde, telefonunuzda kayıtlı bile olsa bebeğinizin yanında olmadığınız zamanlarda bebeğinizin bakımı ile ilgilenen kişilerin rahatlıkla bulabileceği bir yerde bulunmalı.
 • İlaçların veya şurupların ulaşılabilecek yükseklikte olmaması gerektiğini belirtmiştik. Buna rağmen dışarıda bırakılmaları söz konusu olabilir. Evinizde hangi ilaçtan, ne miktarda bulunduğunu takip edin. Çocuğunuz sizden habersiz ilaçlara ulaşabilirse ne kadar tükettiğini kontrol edebilmelisiniz.
 • Beklenmeyen küçük kazalar sonrasında oluşan küçük yaralar ve sıyrıklar için antibiyotik pomad, ağrı kesici olarak asetaminofen veya profen içeren şuruplar evinizde olması gerekenler arasında önemli bir yer işgal eder. Böcek ısırmaları ve alerjiler için kalamin losyonu bulundurmak, beklenmedik bir zamanda size çok yardımcı olabilir. Bunların dışında diş çıkarma dönemi için diş jeli ecza dolabınızda yer almalı.
 • Bebeğinizin düzenli sağlık muayenelerini yapan doktorundan acil durumlarda kullanabileceğiniz ağrı kesiciler konusunda öneri alabilirsiniz.
 • Bebeğin ishal olması durumunda kullanabileceğiniz elektrolit solüsyonu da ihtiyaçlarınız arasında yer alıyor.
 • Acil durumlarda kullanmak üzere aldığınız ilaçların son kullanma tarihlerini mutlaka takip etmelisiniz.
 • Bebekli bir anne olarak, ecza dolabınızdan eksik etmemeniz gereken en önemli gereçlerden birisi dijital termometredir. Bebekler için kullanılan kulak termometresi ya da emzik şeklindeki termometreleri deneyebilirsiniz.
 • Yine ecza dolabınızda bulundurmanız gereken bir gereç de sadece bebeğiniz için kullanacağınız bir adet cımbız ve buz kabıdır.
 • Uygun boyutlarda yara bantları ve kendinden yapışkanlı bandajlar ecza dolabınızda yerini almalı.
 • Bebekleri için daha küçük boyutlarda kulak çubukları, soğuk algınlığı ve benzeri rahatsızlıklarla birlikte oluşan kulak tıkanıklıklarında kullanılabilir. Ancak sağlıklı olduğu dönemde bebeğin kulağının kulak çubuğuyla temizlenmesi gerekli değildir. Aksine sert uygulanması durumunda kulağa zarar verebilir. Bunun yerine kaynatılmış ya da saf su ile ıslatılmış temiz tülbent kullanarak dış kısmına temizleyebilirsiniz. Bu tür kulak ve göz temizliği için kullanmak üzere paketlenmiş gazlı bezler bulundurabilirsiniz ecza dolabınızda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.