Maltepe Escort

Biberon Nasıl Sterilize Edilir?

Bulaşık makinelerinin olmadığı zamanlarda biberon temizliğini ve bebeklere yemek yedirirken kullanılan gereçlerin temizliğini öğrenmek özel bir konuydu. Öyle ki yeterince temizlenmeyen biberon, kaşık ya da tabaktan enfeksiyon bulaşma ihtimali olabiliyordu. Günümüzde ise bulunduğunuz bölgede su sıkıntısı yaşamadığınız sürece bu tür problemlerle karşılaşılmıyor. Biberonu ilk kez kullanmaya başlarken sterilize etmek yeterli oluyor. Sonraki kullanımlarda deterjan ve bol su ile yıkamak yeterli.
 
Uzmanlar biberonların steril edilmesi gerekip gerekmediği konusunda ikiye bölünmüş durumdalar. Detarjanlı suyla yıkamak ya da bulaşık makinesinde yıkamak işinizi görür. Diğer taraftan sterilize işlemleri sırasında plastik şişelerin malzemesinde bulunan BPA(bisfenol)’nın sızması durumu yaşanabiliyor.
 
Eğer bebeğinizin kullandığı biberonu düzenli olarak steril etmek istiyorsanız sorun değil. Bu o kadar zor bir işlem değil. Sadece kullandığınız biberonun BPA içerip içermediğine, kimyasal etkileşime girme riskinin olup olmadığına bakmanız yeterli.
 

Biberonları Sterilize Etme Yöntemleri

Suda Kaynatmak

Biberonu, biberon ucunu, emziği, bebeğinizin dokunduğu asacağı, en az 5 dakika boyunca temiz suyla kaynatın. Bu işlem biberonun steril olmasını sağlayacaktır.
 

Elektrikli Buhar Püskürtücüler

Farklı boyutlarda ve türlerde olan buhar püskürtücüler, sıcak buharla bakteri ve mikropları öldürmek için kullanılırlar. Kullanımı pratik ve tehlikesiz olduğu için tercih edilebilirler.
 

Mikrodalga Fırın

Biberonun şişesini yarısına kadar suyla doldurarak, ucunu, emziği ve aksesuarlarını ise bir kasenin için suya koyarak, 1,5 dakika çalıştırın. Elbette öncesinde mikrodalga fırınınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz.
 

Soğuk Su

Bir kap suya sterilize etmek için kullanılan tablet ya da formüllerden ekleyerek de bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Sıcak suyla ve deterjanla yıkadığınız biberonu, soğuk suyla duruladıktan sonra, sterilizasyon karışımının olduğu suda 15 dakika bekletin.
 
Bebeğinizin biberonunu sterilize etmeye karar verdikten sonra, hangi yöntemi seçeceğiniz size kalmış. Hangisinin daha güvenli ve yaşam tarzınıza uygun olduğuna göre karar verebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.