Maltepe Escort

Bir Anne Olarak Sosyal Medya Kullanımı

Modern çağın olmazsa olmazlarından olan sosyal medya kullanımı, anne olunduğunda farklı bir boyut kazanıyor. Bebeklerine en iyi şekilde bakmaya çalışan anneler, bir yandan da sosyal medyadaki varlıklarını idare etmeye çalışıyorlar.

Evde, genellikle çocuklarla meşgul olan anneler için bir cennet olabilen sosyal medya, kimi zaman çok zalim de olabiliyor. Sosyal medyanın yargılayıcı tutumu aslında belirli bir gruba yönelik değil. Kimi zaman gündemde olmaya alışık olan, ünlü anneler bile, çocuklarıyla gündeme gelmeye bağışık olamayabiliyorlar.

Ancak bazıları fazla eleştirel ya da yargılayıcı olduğu için sosyal medyayı kullanmaktan kaçınmak zorunda değilsiniz. Bu yazımızda sizinle “bir anne olarak sosyal medya kullanımı” konusunda işinize yaracak birkaç ipucu paylaşmak istiyoruz.

  • Kendinizi Sosyal Medya Konusunda Eğitin

İlk olarak kabul etmemiz gereken şey, sosyal medyanın güvenli bir yer olmadığı. Arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz gönderiler, fotoğraflar elbette özel. Size özel kalmaları için paylaşırken gizlilik ayarlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Paylaştığınız fotoğrafların alınması, bebeğiniz adına sahte profillerin açılması ya da farklı içeriklerde kullanılmaması için dikkatli olmak gerekiyor.

Paylaşımlarınızı kimlerin görebildiğini belirleyebilirsiniz. Gizlilik ayarlarınızı belirli aralıkla kontrol etmeniz gerekebilir. Bazı politikalar değiştiğinde, siz farkında olmadan ayarlar değişebilir.

Bir Anne Olarak Sosyal Medyada Bulunmak

  • Sosyal Medya Kullanırken Kendi Sınırlarınızı Belirleyin

Herkes kullandığı için herhangi bir uygulayı ya da siteyi kullanmak zorunda değilsiniz. İnternet o kadar da eski bir icat değil, internet olmadan da anne-babalar bir şekilde iletişimin ya da eğlenmenin yolunu bulabiliyorlardı.

Kullanmaya karar verdiğiniz platformların, site ya da uygulamaların gerçekten işinize yarayıp yaramadığını düşünün.

Bir anne olarak sosyal medyayı kullanma biçimizi de gözden geçirin. Çocuğunuz fotoğraflarını belirli aralıkla paylaşmak ve kronolojik bir albüm bırakmak eğlenceli olabilir. Ya da araştırmalarınızdan beğendiklerinizi insanlarla paylaşmak isteyebilirsiniz.

  • Mukayeseye Girmeyin

Sosyal medyada etkin olmak, beğenilmek, olumlu tepkiler almak keyfinizi yerine getirebilir. Ama buna fazla kapılmayın. Sizden daha fazla paylaşım yapan, daha fazla gezen, eğlenen kişiler olabilir. Unutmayın sosyal medya gerçek hayat değildir. Ekranınıza getirilen pek çok şey, paylaşımlara eklenmek üzere oluşturulan karelerdir. Sosyal medya hesabını takip ederek kimsenin gerçek hayatını izlemiş olmazsınız.

  • Endişelendiğinizde Silin!

Sürekli takip ettiğinizde, arkadaşlarınızın paylaşımlarını gördükçe olumsuz bir ruh haline mi giriyorsunuz? Bunun çözümü aslında çok basit, kimseyi takip etmek zorunda değilsiniz.

Basit bir şey gibi görülse de, bir arkadaşı, o an için beğendiğimiz bir sayfayı, grubu takip ederken, ikinci kere düşünmüyoruz. Farkında olmadan gün boyunca, o an için görmeye, duymaya ihtiyacımız olan ya da olmayan bilgilerin bombardımanına maruz kalıyoruz.

Tüm bunların ana düşüncesi, sosyal medyanın sizi kontrol etmesine izin vermeyin. Bir anne olarak sosyal medyadaki varlığınızı kontrol ederek, eğlenin, öğrenin, kendinizi iyi hissedin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.