Maltepe Escort

Bremen Mızıkacıları Masalı

Anderson masalları arasında yer alan önemli çocuk masallarından bir tanesi olan Bremen Mızıkacıları masalını okuyabilir, çocuklarınıza anlatabilirsiniz. Bu masal özellikle uyku öncesinde küçük çocuklara anlatılmak için güzel masallardan bir tanesidir. Özellikle hayvanlı hikayelerden bir tanesi olması nedeniyle çocuklar tarafından sevimli bulunmasının dışında hayvan sevgisini de aşılamaktadır.

Bir zamanlar ülkelerden birinde yaşayan bir eşek sahibine uzun yıllar hizmet ettikten sonra oldukça yaşlanmış. Artık sahibinin ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar yaşlanan eşek sahibi tarafından boş yere beslenmek istemediğini anlayınca kendi hayallerinin peşinden koşmak için evinden ayrılarak Bremen’in yolunu tutmuş. Yolda giderken yine yaşlandıkları için işe yaramayan hayvanlarla karşılaşmış. Bu hayvanlara burada ne yapıyorsun şeklinde sorduğu sorulara karşı aldığı cevaplar karşısında kendine katılan tüm hayvanlarla Bremen’e müzisyen olmak için yola koyulmuşlar.

bremen-mizikacilari

bremen-mizikacilari

Eşek ekibini köpek davul, kedi mızıkacı ve horozu da şarkıcı olarak belirleyerek kurmuş. Daha sonra 4 kişilik ekibiyle birlikte yola koyulmuşlar. Yolda giderken karanlıkların içerisinde şatoya benzer bir ev görmüşler. Hepsi merak etmesine rağmen içlerinden eşeğin boyu uzun olduğu için eşek giderek camdan içeri bakmış. Haydutların evi olan bu yerde birbirinden lezzetli yemeklerin olduğu bir masa görmüş. Diğer arkadaşları içeride ne olduğunu sorunca durumu anlatmış. Yemekleri yemek isteyen müzisyen hayvanlar plan yaparak hep birlikte şarkı söylemeye başlamışlar. Bunu duyan haydutlar korkarak kaçmış ve müzisyen hayvanlar eşek öncülüğünde şatoya girerek yemekleri yemiş içmişler. Gece yarısı olduğunda haydutlar evlerine geri gelmek istemiş. Karanlık ve uyuyan hayvanların olduğu eve girince kedi haydudu tırmalamış, köpek havlamış ve eşek de çifte vurarak haydutları tamamen kaçırmış. Diğer haydutlar da evde canavar olduğunu sanarak bir daha eve girmek istememişler. Ev Bremen mızıkacılarına kalınca Bremen’e gitmekten vazgeçip burada mutlu bir şekilde sonsuza kadar yaşamışlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.