Maltepe Escort

Büyükannelere Bakıcı Parası Desteği

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, torunlarına bakan büyükannelere bakıcı parası verileceği ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmuştu. Açıklama sırasında uygulamanın pilot il olarak Bursa’da başlatılacağı bilgisi paylaşılmıştı.

“Evde Çocuk Bakımı Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında büyükannelere verilecek bakıcı parası için, pilot illerin sayısı artırıldı. Proje başlangıç olarak Bursa, İzmir illerinde, Antalya veya İstanbul’dan birinin de dahil edilmesiyle 3 ilde uygulanmaya başlanacak.

Büyükannelere Verilecek Bakıcı Parası Ne Kadar?

Büyükannelere Verilecek Bakıcı Parası Ne Kadar?

Bakan Müezzinoğlu’nun 6 aylık bir süre boyunca pilot illerde uygulayıp, denetleyeceklerini belirtti. Büyükannelere bakıcı parası desteğinin, 416 Euro(Yaklaşık 1.550 TL) olacağı bilgisi de paylaşıldı.

Çalışan anneler, doğum izinlerinin bitiminde işe dönmek durumunda kaldıklarında, çalışan annelere sağlanan bakıcı parası desteğinden, 5 ilde faydalanabiliyordu. Ancak çocuğa büyükannenin bakması halinde, bu destekten faydalanılamıyordu.

Çocuğun güvenli ve huzurlu bir ortamda büyütülmesini hedefleyen projenin şimdilik 0-2 yaş arası çocuklar için uygulamaya geçeceği tahmin ediliyor. Büyükannelere bakıcı parası desteği uygulamasının ne zaman başlayacağı, başvuru şekli gibi detaylar ilerleyen günlerde güncellenecek. Projenin 2017 yılında hayata geçeceği biliniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.