Maltepe Escort

Çalışan Anne Adaylarına Kıyafet Önerileri

Çalışan anne adayları hamilelik döneminin büyük bir bölümünde çalışabildiği için, çalışma ortamına uygun kıyafetlere ihtiyaç duyarlar. İlerleyen aylarda değişen vücut ölçüleri, artan kilolar ve belirginleşen karın bölgesi, çalışan hamile kadınların tamamen farklı beden ölçülerinde kıyafetlerine ihtiyaç duymalarına sebep olur.

Özellikle kış dönemi çalışan anne adayları için, kıyafetlere özen göstermeleri gereken bir dönem haline gelir. Kıyafet seçiminde normal koşullarda moda ve şıklık seçimleri etkilerken, hamilelik döneminde çalışan kadın için rahatlık ve kullanışlılık ön plana çıkar. Ayrıca hava koşulları sertleştiği için, uygun kalınlıkta kıyafetler seçmek önem kazanır. Hem üşümeyi önleyecek, hem de vücut sıcaklığını fazla artırmayacak kıyafetler seçmek gerekir.

Bu ihtiyaçları karşılarken, şıklığınızı korumak ve tarzınıza göre kıyafetler seçmekte, hamile gömlekleri işinizi büyük oranda kolaylaştıracaktır. Farklı desen ve mümkün oldukça yünlü kumaşlardan tercih edeceğiniz hamilelik gömlekleri ile hem vücut ısısını belirli seviyede tutabilir, hem de rahat edebilirsiniz. Çalıştığınız süre içinde kıyafetinizin nasıl göründüğü ile ilgili kaygıları bir kenara bırakabilme, aynı zamanda şık olabilme imkanı bulabilirsiniz.

hamile-gomlekleri

Hamileliğin ilk aylarından itibaren yeni kıyafetler için alışveriş yaparken, 9 ay boyunca giyebileceğiniz kıyafetlere öncelik vermeniz, ilerleyen dönemde de kullanabileceğiniz daha fazla kıyafetiniz olmasını sağlar. Beden ölçünüz değişmeye devam ederken giymeye devam edebileceğiniz modellerin başında, göğüs altından itibaren bollaşan kesimde elbiseler öne çıkar. Karnınız henüz belirginleşmemişken, örneğin 5. ayda, mesela sonbaharda aldığınız bir elbiseyi, 9. ayda giymeye devam edebilirsiniz.

kislik-hamile-elbiseleri

Hamile giyiminde vazgeçilmez olan ve elbette çalışan hamile kadınların da sıkça kullandığı parçalardan biri de hırkadır. Hamilelik hırkaları, hamilelik boyunca en sık ihtiyaç duyulan kıyafettir. Hamilelikte vücut sıcaklığı sık sık değişebilir, anne adayı ortamdaki hava sıcaklığı değişiminden normale göre daha fazla etkilenebilir.

hamile-hirkalari

Hava tahminine göre uygun kıyafetler seçilse bile, hamilelik hırkası çalışan anne adaylarının yanından ayırmaması gereken bir kıyafettir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.