Maltepe Escort

Çalışan Anne Adaylarına Öneriler

Hamilelik her anne adayı için adaptasyon gerektiren bir süreçtir. Çalışan bir kadın olmak daha yoğun bir tempo, takip edilmesi, yetişilmesi gereken daha çok iş anlamına gelir. Bebek beklemeye başladığınızda dışardan farkedilmeye başlamasa da vücudunuzdaki değişimler, metabolizmanın çalışma ritmi farklılaşır. Mesela daha uzun saatler oturarak çalışmak belirgin bir yorgunluk yaratır ya da sürekli ayakta olduğunuz bir işte gün içinde mola verme imkanı bulmanız zor olabilir.

  • Kahvaltıyı Atlamayın

Güne enerjik başlamak için kahvaltı elbette herkes  için önemlidir. İşe ulaşana kadar yaşama ihtimaliniz olan bulantıların şiddetini dengeli bir kahvaltı ile azaltabilirsiniz.

  • Araç Kullanmamaya Çalışın

İşe gidip gelirken kendi aracınızı kullanmak daha konforlu gözükse de, tansiyon değişikliği, şekerin düşmesi gibi, hamileliğe özgü yeni durumları beklenmedik bir zamanda yaşayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları bebek bir anne için genelde uygun değildir. Başka tercihiniz yoksa trafiğin en yoğun olduğu saatleri tercih etmemelisiniz. İmkan varsa işe eşin veya bir yakının aracıyla gitmek ya da uygun bir servis aracını tercih etmek idealdir.

  • Oturarak Çalışıyorsanz Daha Sık Hareket Etmeye Çalışın

Masa başı işleri bacaklarda ödem oluşmasına ve ayakların şişmesine, dolaylı olarak dolaşım bozukluğuna sebep olur. 45 dakika – 1 saat gibi aralarla bulunduğunuz ofis içinde hareket etmeye çalışın.

  • Ofis Ortamının Koşulları Önemlidir

Ofisin sık sık havalandırılıyor olması normalde de önemliyken, bebek bekleyen anneler için daha önemli bir konudur.

Diğer bir konu ise çalışmakta kullanılan ofis gereçlerinin bebeğe zararlı olup olmadığıdır. Bilgisayar ve aksesuarları gibi temel çalışma araçlarının bebeğe direk bir zararı tespit edilmemiştir. Kendinizi maksimum seviyede korumak için bilgisayar ekranı için koruma filtresi kullanabilirsiniz.  Sürekli cep telefonu kullanıyorsanız, kullaklık kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda cep telefonunu uzakta tutmanız önerilir.

Çalışma ortamının sadece bir ofis olmadığı, labaratuar, ışınlarla çalışan aletlerin olduğu bir bölüm olduğu gibi durumlarda, gerekli uyarılar yönetmeliklerle belirlenmiştir. Bu tip bir cihazdan dolayı bebeğinizin zarar göreceğini düşünüyorsanız, geçici olarak başka bir bölümde çalışmayı tercih edebilirsiniz.

  • Ayakkabı Seçimine Dikkat Edin

Gün içinde ister oturun, ister hareket edin, ayakkabılarınız bütün günün performansını etkileyecektir. Gün sonunda daha az yorulmuş, sağlığınıza maksimum özeni göstermiş olma için hamilelikte doğru ayakkabı seçimi ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

  • 2 Fincandan Fazla Çay İçmeyin

Vitaminlerin emilimini azaltan çayın, beslenme için faydalandığınızın gıdaların faydasını azaltması özelliği mevcuttur. İçeriğindeki “tein”den dolayı bağımlılık etkisi de çayı bebek beklerken içmemeniz önerilir. Sıvı ihtiyacını su, maden suyu ve meyve sularından karşılamak en doğrusudur. Anne adaylarının varsa kahve alışkanlıklarına da bu süre boyunca ara vermeleri gerekir.

  • Gün İçinde Kuruyemişlerle Enerjinizi Takviyesi Yapın

Çalışırken sürekli birşeyler yemek mümkün olmayabilir. Ama enerjiniz normale göre daha hızlı tükenir. Metabolizmanın çalışır halde kalması için, daha çok enerji veren fındık, ceviz, badem gibi kuruyemişler tüketebilirsiniz.

Gün içinde 1 saat uzanıp dinlenmek imkanınız varsa değerlendirebilirsiniz. Ya da daha erken çıkmanız mümkünse tercih edebilirsiniz. Vücudunuz eski tempoyu yakalamanıza izin vermeyebilir, herşeye yetişmeye çalışmayın.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.