Maltepe Escort

Cilt Sarkmalarınıza Özel Maske

Cilt sarkmaları ilerleyen yaş ile birlikte hızlanır. Bunu yavaşlatmak ve cilt yapınızın daha genç bir şekilde görülmesini sağlayabilmek için doğal yollara başvurarak cilt sarkmalarınızı önleyen cilt maskeleri uygulayabilirsiniz.

Sizin için bir kaç cilt sarkması önleyici maske tarifimiz var fakat önce cilt sarkmalarının nedenleri nelerdir bir bakalım :

Öncelikle, yaşa bağlı olarak görülebilen doğal bir durumdur. Bu durum cilt yapısı içerisinde yer alan kalojen liflerinde ve elastin miktarındaki azalmaya bağlı olarak gevşemesi sonucu oluşur.

* Ve yine yaşa bağlı olarak cildin alt tabakası altında yer alan yağ tabakasında meydana gelen, yağ tabakasının altında yer alan hücrelerde ki azalmaya bağlı olarak görülebilir.

* Bir diğer önemli nedeni ise, yer çekiminin cilt yapısının elastikiyeti üzerinde oluşturduğu basınç ve baskıdır.

Cildinizi Sıkılaştırıcı Maske İçin Malzemeler

* Kıvamlı olacak miktarda gül suyu

* 2 Yemek kaşığı kadar un

* 2 Yemek kaşığı kadar yoğurt

Uygulanışı:

Yoğurdu ve unu karıştırıyoruz. (Çok iyi karıştırmalısınız içerisinde topaklanma olmaması çok önemli.) Ardından bir miktar yumuşaması ve kıvamlı hale gelebilmesi için içerisine az miktarda yumuşayana kadar gül suyu ilave ediyoruz. Karışımımız krem kıvamına geldiğinde hazır hale gelmiş demektir.

Cildi sıkılaştırıcı maske tarifini cildinizin şikayetçi olduğunuz bölgelerine uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekletiyoruz ve bol miktarda ılık su ile durulayarak cildimizden arındırıyoruz. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulamak gerekmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.