Maltepe Escort

Cinselliği Olumsuz Etkileyerek Çocuk Sahibi Olmayı Zorlaştıran Hastalıklar

Çocuk sahibi olabilmenin dışında mutlu bir birliktelik sürdürmek için de cinsel yaşamın önemi büyüktür. Eşlerin birbirlerine olan güven ve bağlılığını sağlamasının yanında düzenli ve seviyeli bir cinsel hayatın psikolojiye olumlu etkileri fazladır. Psikolojik olarak kendilerini iyi ve mutlu hisseden çiftlerin ise çocuklarına aktaracakları ortam daha sağlıklı olmaktadır. Ancak anne sağlığı ve fizyolojisini etkileyen bazı hastalıklar vardır ki, bu hastalıklar cinsel yaşamı kabusa çevirebilmektedir. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen kadın hastalıklarını sizler için derledik.

cinselligi-olumsuz-etkileyen-hastaliklar

cinselligi-olumsuz-etkileyen-hastaliklar

Cinsel birleşme ve düzenli cinsel hayatı olumsuz etkileyip çocuk sahibi olmayı zora sokan önemli hastalıklardan ilki enfeksiyonlardır. Kadında bulunan enfeksiyonlar cinsel birleşmede acı çekilmesine neden olduğu için olumsuz etkiler yapmaktadır. Diğer yandan böbreklerde ve karaciğerlerde meydana gelecek rahatsızlıklar kişinin kendisini bitkin hissetmesine neden olarak cinsel isteksizlik yaratmaktadır. Bu dolaylı etkilerde bulunan hastalıkların dışında kadınların çoğu nörolojik bozukluklara sahip oldukları için uyarılma yaşamamakta ve cinsel birleşmeden uzak durmaktadır.

Diğer cinsel yaşamı etkileyerek çocuk sahibi olmayı zorlaştıran hastalıklar şeker hastalığı, psikolojik rahatsızlıklar, erken menopoz ve onkolojik hastalıklardır. Görüldüğü gibi çok çeşitli hastalıklar cinsel isteği azaltmakta ve düzenli cinsel yaşamı olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle çocuk sahibi olamayanların yaşadıkları durum çok yönlü şekilde araştırılmalıdır. Türkiye’de ve dünyada cinsel organlarda hiçbir mani olmamasına rağmen çocuk sahibi olamayanların sayısı oldukça fazladır. Belki de bu hastalıklar çocuk sahibi olamamanızın gizli nedenidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.