Çıplak Yatmak Sperm Kalitesini Olumlu Etkiliyor!

Çıplak Yatmak Sperm Kalitesini Olumlu Etkiliyor!
Kasım 01 09:00 2015 Makaleyi Yazdır

Bilindiği gibi baba adaylarının sperm kalitesinin sağlıklı hamileliklerde daha da temel olarak hamile kalmada etkisi büyüktür. Bu nedenle baba olmak isteyen erkeklere tüm yaşam alışkanlıklarının olumlu yönde geliştirilmesi istenir. Baba olmak isteyen erkekler aylar öncesinden beslenmesine dikkat etmeli, sigara alkol gibi zararlı alışkanlıklarını bırakmalı ve tüm hayatları boyunca dar kıyafetler giymekten kaçınmalıdır. Çünkü saydığımız tüm bu etkenler erkeklerde sperm kalitesini etkileyen faktörlerdir.

Yapılan son araştırmalardan birinin sonucunda çıplak yatmak sperm kalitesini olumlu etkiliyor yargısına varılmıştır. Amerika’da bir bilimsel araştırma kuruluşunda yürütülen araştırmada denek olmayı kabul eden 500 erkeğin 12 aylık süre boyunca yatış şekilleri incelenmiştir. Araştırmanın sonunda sıkı ve naylonlu giyinen erkeklerin rahat ve pamuklu giyinenlere göre sperm kalitesinin yüzde 25 daha düşük olduğu ortaya koyulmuştur. Ayrıca, çıplak uyumanın da kaliteyi arttırdığı deneysel olarak kanıtlanmıştır.

Sıkı ve organik olmayan materyallerden yapılmış kıyafetlerin testisleri ısıttığı araştırmanın diğer çıktılarındandır. Bunun sonucunda spermler ölmekte ya da döllenme kapasitesi düştüğü için kalitesi azalmaktadır. Aynı şekilde diz üzerinde kullanılan bilgisayarlar da ısınma yaptığı için tehlike saçmaktadır.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.