Maltepe Escort

Çocuğum Uyurken Çok Terliyor! Ne Yapmalıyım?

Çocukların uyku sırasında terlemeleri genelde normaldir. Ancak bazı durumlarda bir sağlık probleminin de belirtisi olabileceği için annelerin dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca, dikkat edilmesi bir diğer önemli çocuk bakımı konusu da çocuğun bu terli çamaşırlarla yatarak sağlık problemi yaşamamasıdır. Çocuğum uyurken çok terliyor, ne yapmalıyım şeklinde kafasında soru işareti bulunan annelerin terleme neden olur, nasıl önlem alınmalı ve aşırı terleme neyin belirtisi konulu bu yazımızı dikkatle okumalarını öneriyoruz.

uyurken-terleyen-bebekler-icin-oneriler

uyurken-terleyen-bebekler-icin-oneriler

Çocuklar Uyurken Neden Terler?

Küçük çocukların öğle ya da gece uykularının ardından sırılsıklam terli kalktığını çoğu kez görmüşsünüzdür. Eğer bu durumda nefes almada anlık duraksamalar ve yanında horlama varsa bir sağlık probleminden şüphelenilmesi gerekmekle birlikte böyle belirtiler yoksa çocuklarda terleme normal sayılmaktadır. Çünkü derin uyku sırasında terlemeyle birlikte vücut kendini yenileyerek yeni doğacak güne hazırlanmakta, böylece bir nevi arınmaktadır. Aksi halde horlamayla ve nefes alışlarda ani duraksamalarla seyreden terleme durumu uyku apnesi probleminin belirteci olduğundan mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Uyku Sırasında Terlemeye Karşı Alınması Gereken Önlemler

Çocuklarda uyku sırasında terleme olarak tabir edilen durum her ne kadar normal kabul edilse de bu terin çocuğa dokunarak hasta etmemesi ve rahat uyuması için annelerin bazı önlemler alması gerekmektedir. Bunlardan birisi çocuğunuzun uyku kıyafetlerinin pamuklu cins kumaştan seçilmesi, diğeri ise uyku sırasında sık sık kontrol edilerek gerektiğinde kıyafetlerinin değiştirilmesidir. Ayrıca saçları uzun olan çocukların saçlarının toplanması da büyük yarar sağlamaktadır. Kıyafetler kadar bebeğin yattığı ortamın da önemli olduğunu göz ardı etmeyerek çarşaf ve yastık kılıflarının ayrıca yatak yüzeyinin naylon bileşiminde olmamasına ve pamuklu olmasına özen göstermelisiniz. Son olarak uykudan önce çocuğunuzun yatacağı odayı havalandırmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.