Maltepe Escort

Çocuğuma Kim Bakmalı Kararı Nasıl Verilir?

Çalışan annelerin en önemli sorunlarından bir tanesi de çocuğuma kim bakmalı sorunudur. Doğum izni bittikten sonra anneler bebeğini ya aile büyüklerine ya da bir bakıcıya emanet etmektedir. Bu süreç hem bebeğinden ayrılan anne için duygusal hem de endişeli bir karar aşamasıdır. Peki, çocuğa aile büyüklerinin mi bakıcının mı bakacağına nasıl karar verilir? Uzman görüşlerden yararlanarak açıklamaya çalışalım.

cocuk-bakicisi-secimi

cocuk-bakicisi-secimi

Konuyla ilgili iki farklı görüşe sahip kesime baktığımızda kendilerine göre her iki gurubun da haklı olduğu tarafları görüyoruz. Bebeğine aile büyüklerinin bakmasından yana olanlar kan ve sevgi bağı olan kişilerin anne gibi bebeğin sevgiyle büyütebileceğini savunurken, diğer kesim iyi bir eğitim ve profesyonel bakım için bakıcıyı öneriyor. Her iki kesim de kısmen haklı. Kararsız kalınan durumlarda aile büyüklerinin belli bir yaşa kadar baktığı bir bebeğe belirli bir dönemden sonra yine aile büyüğünün gözetimi altında eğitim amaçlı bir bakıcının bakması en mantıklı yaklaşım olacaktır. Ancak bakıcı tutma durumu olmayan kişiler mutlaka bebeklerine gerekli olan bilinçli eğitimi kendileri vakit ayırarak vermeleri gerekmektedir.

Bakıcı seçerken de oldukça hassas davranılmalı, bakıcının eğitimli, sevecen ve çocuk bakımı konusunda deneyimli olması gerekmektedir. Aile büyüklerinin baktığı çocuklar için eğitim amaçlı bakıcı tutmak isteniyorsa tam ya da yarı zamanlı bakıcılar yerine üniversite öğrencilerinin verdiği oyun ablalığı hizmetinin alınması daha mantıklıdır. Bu sayede sadece eğitim, bilimsel ve sanatsal etkinliklerin gelişimi bakıcı, sevgi ve saygı konularının gelişimi aile büyükleri tarafından sağlanarak denge yakalanmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.