Maltepe Escort

Çocuğunuz Parmağını Mı Emiyor? Tırnaklarını Mı Yiyor?

 

Yaşı çoktan geçmesine rağmen parmak emen veya durmadan tırnaklarını yiyen bir çocuğunuz mu var ?

Bu konu hakkında üzülüyor olabilirsiniz. Fakat araştırmalar, parmak emen veya tırnak yiyen çocukların, daha fazla mikrop ve bakteriye maruz kaldıkları için bağışıklık sistemlerinin güçlendiğini söylüyor.

Yeni Zelanda’da yapılan bir araştırmada bilim insanları bu iki alışkanlıktan birine sahip olan bin kişiyi 5 yaşlarından başlayarak sürekli gözlemlemiş ve katılımcıların bünyelerinin,bazı alerjilerin gelişimini engellediği fark edilmiş.

İlk incelemeler, katılımcıların yaşları 5,7,9,11 iken yapılmış ve 13-32 yaşlarına geldiklerinde alerji testleri uygulanmış.

Çocukların alerjilere karşı diğer çocuklara nazaran daha dirençli olduğu, ayrıca kedi, köpek gibi ev hayvanlarına veya toza alerjik olmadıkları sonucuna varılmış.

Daha da sevindirici olan haber ise, Yeni Zelanda’da Otago Üniversitesindeki bu araştırma ekibi, alerjiye dayanıklılığın yetişkin hayatta da devam ettiğini ileri sürüyor.

Fakat bu iki kötü alışkanlığın astım yada bahar nezlesi üzerine herhangi bir etkisi saptanmamış.

Kanada’nın McMaster Üniversitesi’nden Profesör Malcolm Sears, “Bu alışkanlıkların aileler tarafından desteklenmesini önermesek de, olumlu bir yanları da olduğu ortada” diyor.

İngiltere’nin Alerji Araştırma ve Tedavi Kurumu Allergy UK’dan Holly Shaw ise, “Araştırmalara göre çevre faktörü ve bağırsak florasının yemek alerjileri üzerindeki etkisi büyük. Evde hayvan beslemek, kardeşlere sahip olmak ve çiftlik gibi yerlerde yaşamak da alerjik hastalıkların engellenmesinde rol oynayan çevresel faktörler” yorumunu yapıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.