Maltepe Escort

Çocuğunuza Düzenli Olmayı Öğretin

Ağaç yaşken eğilir ata sözünden yola çıkarak çocuklara küçük yaşlarda aşılanması gereken bir özellik de düzenli olmalarını öğretmektir. Düzenli çocuklar yetiştirmek hem sizin işlerinizi hafifletecek, çocuğunuzun ileride daha tertipli olmasını sağlayacak hem de küçük yaşta sorumluluk duygusunun gelişmesine yardımcı olacaktır. Çocuklara düzenli olma eğitimini vermek için birkaç önemli kuralı göz önünde bulundurmak yeterlidir.

En başta çocuğunuza sürekli odasını toplamasını söylemek yerine tüm aile bireylerinin katılacağı bir plan hazırlayın. Siz mutfağı toplarken, eşinize bahçeyi çocuğunuza ise kendi odasını toplamasını söyleyin. Bu şekilde iş bölümü yapmanız çocuğunuzun düzenleme işinin gerekli bir şey olduğunu düşünmesine neden olacak, aynı zamanda sizinle aynı işi yapması onu heyecanlandıracaktır. Düzen eğitimine çocuğunuz küçükken başlamanız daha iyi öğrenmesini ve düzenli olmayı benimsemesini sağlayacaktır. Çocuğunuzun odasını toplayabilmesi için küçük gardroplar, alçak askılar yerleştirerek onu teşvik etmelisiniz.

Çocuklar bir işi yapmak için ne kadar istek duysa da anne babanın onları cesaretlendirmesi büyük önem taşır. Düzenli olduğunda hediyeler vererek çocuğunuzu cesaretlendirebilir, çeşitli düzenleme oyunları oynayarak hem zeka gelişimine hem de düzen eğitimine destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.