Maltepe Escort

Çocuğunuzla Seyahat Ederken Bunlara Dikkat Edin

Bebeğinizle muhtemelen ilk haftalardan itibaren kısa mesafeli yolculuklar yaptınız. Ama daha uzun mesafelerde seyahat etme zorunluluğu gözünüzü korkutuyor olabilir. Karayoluyla seyahatte toplu taşıma araçlarından faydalanıyorsanız, çocuğunuzla seyahat etmekle ilgili endişelerinizin büyük bir kısmının yerinde olduğunu söyleyebiliriz. 3 saati geçen karayolu yolculuklarına 4 yaşın altındaki çocuklarda yorucu olabilir. Yürümeyi öğrenen çocuklar için saatlerce oturmak işkence haline geldiği için, bu tür yolculuklarda mutlaka ağlayan bebeklerle karşılaşmışsınızdır. Eğer seçim yapma şansınız yoksa ve bir otobüsle seyahat edecekseniz, size ayrılan koltuğun, yolcu iniş kapılarına yakın olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Seyir halindeyken klimaların genelde açık kalacağını düşünerek, çocuğunuzun terlediğinde üşümemesi için fazladan battaniye alabilirsiniz. Yolculuk saatini uyku saatine göre ayarlarsanız, uyuduğu süre içinde sizi daha az yoracaktır. Mola saatlerinde araçtan inip, temiz hava alması ve beslenme rutininin bozulmaması da dikkat edeceğiniz diğer bir nokta olacaktır.

Eğer seçme şansınız varsa ve kendi aracınızla yolculuk edecekseniz, çocuğunuzun yaşına uygun bir uyuma koltuğu edinmeniz gerecek. Yine terleyebileceğini ve üşüyebileceğini düşünerek fazladan kıyafet ve ince battaniyelerini yanınıza almalısınız. Özel araçla seyahat ederken bebeğin ihtiyaçlarının karşılanması daha kolay olacağı için endişelenmenizi gerektiren durumları daha az yaşarsınız. Yaz aylarında özel aracınızla yapacağınız seyahatlerde aracın camları için güneşliklerinizin olması önemli bir detay olabilir. Ayrıca aracın rutin kontrollerinin yapılmış olması, emniyet kemerlerinin ve bebeğin uyuma koltuğunun kemerlerinin çalışıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Ancak 6 saat ve üzeri yolculuklarda her ne kadar tüm ihtiyaçları karşılanıyorsa da, hem bebek hem de anne yorulur. Gideceğiniz güzargah için uygunsa havayolu ile seyahat etmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için daha uygundur. Özellikle bayram dönemlerinde ve yol koşullarına güvenemediğiniz uzak mesafelerde, trafikte yorulmak ve risk almak yerine çocuğunuzla birlikte uçakla seyahatini tercih etmeniz hem zaman avantajı sağlar hem de güvenlik ihtiyacınızı karşılar. Havayollarının çocuklar için kabul ettikleri bebeklik yaşı 2’dir. 2 yaşına kadar olan çocukların ebeveynleriyle seyahat etmelerine izin verilir. İhtiyacınız olacağını düşünürseniz çocuğunuz için refakat hostesi de talep edebilirsiniz. Anne ve babayla seyahat etmeleri durumunda 2 yaş altı çocuklar için refakat hostesi uluslarası standartları kabul etmiş havayolu firmaları tarafından sağlanmaktadır. 2 yaşından daha büyük çocuklar için ayrı bir koltuk ayrılması zorunluluğu olduğu için, uçak rezervasyonu yaparken çocuk yaşını doğru girmeniz ve refakat personeline ihtiyacınız varsa önceden bildirmeniz gerekir.

Toplu taşıma araçlarında gerek karayolu, gerek havayolunda bebek arabasını kabul edilmeyeceği için, indiğinizde ihtiyacınız olacaksa önceden hazırlıklı olmanız gerekecektir. Çocuğunuzla seyahat ederken hazırlayacağınız seyahat çantasını kalacağınız süreyi ve gideceğiniz imkanları göz önünde bulundurarak hazırlamalısınız. Hatta bir liste yapıp önemli şeyleri mutlaka almak, gereksiz şeyleri taşımamak üzere eleyerek yüklerinizi azaltabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.