Çocuğunuzu Gelişim Çağında Televizyondan Uzak Tutun

Çocuğunuzu Gelişim Çağında Televizyondan Uzak Tutun
Kasım 23 00:15 2015 Makaleyi Yazdır

Gelişim çağında çocuklarınızın kişisel bakımının yanı sıra sosyal bakımı da oldukça önemlidir. Her geçen gün gelişen teknolojiyle gelişim çağında olan çocukların geleceğe yönelik sosyal yaşamları tehlike altına girmektedir. Teknoloji ayağımıza gelirken bir taraftan faydalarını diğer taraftan ise zararlarını da beraberinde getiriyor. Gelişim çağındaki çocuklar kendilerini teknolojik aletlere öylesine kaptırmış oluyorlar ki bu şekilde, daha sonraki yıllarda sosyal ortamlarda arkadaş edinmekte zorluk çekiyorlar. İnsanların içerisinde kendilerini ifade etmekte zorluk yaşıyorlar. Bundan ötürü çocuklarınıza gelişim çağında çok daha dikkat etmelisiniz.

1

Elbette çocuklarınız hiç televizyon izlemesin demiyoruz. Ancak televizyon izlemek tıpkı diğer faaliyetler gibi belli sınırlanmayla koşullanmalı. Bu şekilde çocuğunuz hem teknolojik yaşantıdan hem de sosyal yaşam ortamlarından uzak kalmamış olur.

2

Bunların yanı sıra gelişim çağındaki çocukların sıklıkla televizyon izlemeleri onların göz sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Çocuklarınızın geleceğini düşünüyorsanız onları gelişim çağında elektronik ve teknolojik aletlerden uzak tutunuz ve belli kısıtlamalar getiriniz. Bu çocuğunuz için artı bir harekettir.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.