Maltepe Escort

Çocuğunuzun Kalbini Koruyacak Öneriler

Bütün anne babalar için bebeklerinin sağlığı çok önemlidir. Çocuklarının en iyi gıdaları alması, hasta olmaması, sağlıklı gelişebilmesini her anne baba ister. Anne ve babalar, çocuklarının en temel organı olan kalbini nasıl korumalı?

Birçok bebek, kalp hastalığı ile dünyaya geliyor. Ancak sağlıklı bir bebek, doğduktan sonra uğradığı çeşitli enfeksiyon, ameliyatlar sonrasında kalp hastalığı riskiyle karşılaşıyor. Bir bebeğin doğuştan kalp hastalığı olması genetiktir. Anne baba ya da yakın çevrede kalp hastalığı varsa bebeğin de kalp hastası olarak doğma riski artıyor. Bu nedenle sonradan bebeğin kalp hastası olma riskini azalmak için bir takım önlemler almanız gerekir:
.Doğuştan kalp hastalıklarını önlenmenin en iyi yolu, annenin hamileyken kızamık aşısı yaptırmasıdır. Kızamık hastalığına neden olan virüs, anne kanından bebeğe bulaştığında bebekte kalp, sağırlık, zeka geriliği gibi hastalık oluşmasına neden oluyor.

  • Anne adayları hamileyken mutlaka sigara ve alkolden uzak durmaları gerekir. Bu gibi alışkanlıklar bebeğin kalp hastası olarak doğma riskini artırır.
  • Anne adayları hamileyken gerekli besinler alarak dengeli beslenmesi gerekir. Dengeli beslenen bir annenin daha sağlıklı bir doğum yapacağı için, bebeği de kalp hastalığı gibi hastalıklara karşı sağlıklı olacaktır.
  • Bebeklik döneminde ise, çocuklar kalabalık, dumanlı ve tozlu ortamlardan uzak durması gerekir. Çünkü bebekler dünyaya geldikten sonra yaşları ilerleyinceye kadar bağışıklık sistemleri düşüktür. Kalabalık ortamlarda hastalıkların bulaşmaması için bu tür ortamlardan uzaklaştırılmaları gerekir.
  • Damar sertliğine neden olan kolesterol çevre ve beslenme ile ilgili faktörlerden etkilenir. Bu nedenle çocukların sağlıklı beslenmesine önem vermeli, çocuklar sebze, meyve ağırlıklı, et ve süt ürünleri tüketmeleri gerekir. Ayrıca mümkün olduğunca çocuğun sağlıklı beslenip spor gibi aktivitelere yönlendirilmeleri gerekir.
  • Çocuklar mutlaka yemekten sonra dişlerini fırçalaması önerilir. Çünkü, çocukların dişleri çok çabuk çürür ve bu çürük, dişlerdeki bakteriler sakız gibi ürünlerin oluşturduğu yırtıklardan kana karışır ve kalp zarının iltihaplanmasına neden olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.