Maltepe Escort

Çocuğunuzun Zihnini Tekerlemelerle Geliştirin

Küçük çocukların zihin gelişimine tekerlemelerin de en az oyun ve etkinlikler kadar etkisi var. En büyük etkileri ise hafızayı güçlendirmesi… Bu nedenle ebeveynler iyi bir çocuk gelişimi sağlamak istiyorlarsa kesinlikle her gün yarım saatlerini tekerleme etkinliklerine ayırmalı.

Okumanın dışında çocuğun zihin gelişimini arttırıcı bir yöntem de tekerleme etkinlikleridir. Eskiden bilinenin aksine çocuğun hızlı okuması zekayı geliştirmenin dışında çocuğunuz için dikkat eksikliğine kadar giden negatif etkilere neden olmaktadır. Bu nedenle zihin gelişimi için hızlı okuma etkinlikleri yerine tekerleme etkinlikleri yapılması daha doğru bir yaklaşım olmaktadır.

tekerlemenin-cocuklara-yarari

tekerlemenin-cocuklara-yarari

Tekerleme Etkinliklerinin Yararları

** Tekerlemeler ne kadar karışık görünse de bu karışık tekrarlamaları doğru şekilde yapmaya çalışan çocuğunuzun kesinlikle düşünce, beyin ve dil koordinasyonu sağlanmaktadır.

** Unutkanlığı önleme yeteneği olan tekerlemelerin aynı zamanda hafızayı güçlendirme özelliği de bulunmaktadır.

** Tekerlemeler çocuğunuzun dil gelişimine de katkı sağlamaktadır. Sözcükleri doğru şekilde söylemeyi öğrenen çocuk estetik konuşmayı da adeta bir diksiyon dersi almışçasına öğrenmektedir.

** Tekerlemeler sadece dil gelişimi değil, beyin egzersizi yaptırdığı için okumayı öğrenmeyi de bir hayli kolaylaştırmaktadır.

** Ne alaka diyebilirsiniz ancak, tekerlemeler çocuklarda özgüven gelişimine de bir hayli katkı sağlamaktadır. Tekerlemeyi doğru şekilde söylemeyi başaran çocuk kendisine güvenli olmaktadır.

** Anlama hızında artış sağlayan tekerlemeler sayesinde çocukların analitik düşünmeleri gelişmekte ve okul başarıları artmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.