Maltepe Escort

Çocuk Gelişiminde Oyuncak Seçiminin Önemi

Bilindiği gibi çocuklar bebeklik çağlarından itibaren oyun oynayarak gelişmektedir. Yani çocuk gelişiminin temelini oyun oynamak oluşturmaktatır. Oyun gelişim için bu denli önemli olduğu için de oyunların en önemli bileşenleri olan oyuncaklar da bir o kadar önem taşımaktadır. Son yapılan araştırmalarda oyuncak seçiminin çocuk gelişimine etkisinin zeka gelişiminden tutun da davranış gelişimine hatta karakter oluşumuna kadar geniş olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle de elbette ki çocuk gelişiminde oyuncak seçiminin önemi büyüktür. Sizler için nelere dikkat etmeniz gerekiyor listeliyoruz.

1. Oyuncak seçimi çocuğunuzun gelişim dönemi, yaşı ve karakteriyle doğru orantılı yapılması gereken bir durum olsa da asla şiddet, yasadışı unsur ve suça yöneltme niteliği olan oyuncaklar seçilmemelidir.

2. Zekâ arttırıcı, hem görsel hem de sözel belleği geliştiren oyuncaklar seçilmesi ileriki dönemlerde çocuğun başarısını arttırmaktadır.

3. Son dönemlerde bilgisayar oyunları revaçta olsa da özellikle küçük çocukların bilgisayar oyunlarına yönelmesini engelleyin. Çünkü küçük yaşlarda bilgisayar oyuna bağımlılık oluşturmaktadır. İleriki yaşlarda bilgisayar oyununa izin verseniz dahi asla kontrolü elinizden kaybetmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.