Maltepe Escort

Çocuk Mayosu Nasıl Olmalı? Seçim Yaparken Dikkat

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte okullar da kapanınca anne babalar çocuklarını alıp tatile çıkmaya karar verdi. Malum güneş, kum ve oyun demek olan tatil çocuklarınız için de oldukça yararlı ve önemli bir ihtiyacı. Yüzme sporu da tatile eklendiğinde çocuk gelişimine benzersiz bir katkı sağlayabilirsiniz. Ancak annelerin kafasını karıştıran bir konu bulunuyor. Çocuk mayosu nasıl olmalı? Çocuk mayosu nasıl seçilir? Size yardımcı olmak için bugünkü bebek giyim kategorimizde bu konuyu açıklıyoruz.

cocuk-mayosu-secimi-nasil-olmali

cocuk-mayosu-secimi-nasil-olmali

1- Seçeceğiniz mayoda en önemli husus mayonun üretildiği kumaş ve bedenidir. Kumaşın bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek şekilde yumuşak olması, su tutmadan çabuk kurur özellikte olması ve UV ışınlarına karşı koruyucu özellikte olması oldukça önemlidir. Bedeninin ise çocuğunuza tam uygun olması gerekir. Büyük beden olması durumunda yüzmeyi engelleyecek, küçük olduğunda ise çocuğunuzu rahatsız edecektir.

2- Eğer bebeğiniz için mayo seçiyorsanız en uygunu bez mayolardır. Bu sayede bez değiştirme ya da bezin parçalanması derdinden kurtulmuş olursunuz. Ancak bebeğinizin vücudunun büyük kısmı açıkta kalacağından güneşte fazla kalarak yanmasına engel olmanızı öneririz.

3- Çocuklar için güvenlik de en az mayonun kumaşı kadar önemli olmaktadır. Kız çocuklarında etekli mayoları tercih etmemenizi öneriyoruz. Çünkü eteğe takılarak çocukların denizde ya da havuzda yaralanmasına sıkça rastlanmaktadır.

4- Son olarak çocuğunuzun da bir sosyal yaşamı olduğunu unutmayarak ona yakışır, modaya uygun bir mayo seçmelisiniz. Gururunu kırmak bu dönemde büyük psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.