Maltepe Escort

Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Baba Adaylarına Beslenme Önerileri

Bir bebeği dünyayı getiren faktörler anne ve baba olduğu için çocuk sahibi olmadan önce babaların da beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Anne her ne kadar çocuğun oluşumundan, gelişimine ve taşınmasına hatta dünyaya getirilmesine kadar önemli bir etken olsa da sağlıklı ve beslenmesine dikkat eden babaların bebeklerinin daha sağlıklı olarak dünyaya geldikleri bilinen bir gerçektir. Bu nedenle baba adaylarına vereceğimiz beslenme önerileri çocuk planlarının yapıldığı dönemlerde oldukça önem taşımaktadır. Çocuk sahibi olmak isteyen baba adaylarına beslenme önerileri isimli yazımız babalar için güzel tüyolar içermektedir.

Baba Adaylarına Beslenme Önerileri

Öncelikle baba adayları nasıl beslenmeli konusuna geçmeden önce baba adaylarının ideal kilosunu geçmemiş olmasına, bel çevresinde yağlanmanın olmamasına ve fazlalıkları varsa bebek denemelerine başlamadan önce egzersizlere başlamasına ve bu fazlalıkları vermesine dikkat etmesi gerekmektedir.

  • Çocuk planlarına başlamadan önce baba adaylarının bir doktora başvurması ve bazı sağlık kontrollerinden geçmesi gerekmektedir. Bu kontroller sonucunda eğer baba adayının kan yağlarında bir yükseklik tespit edilmişse, sıkı bir diyet ve egzersiz programına girmesi gerekmektedir. İşte bu dönemde balık tüketimini arttıran baba adayları kolayca kan yağlarının normal seviyelere girmesini sağlamaktadır. Baba adayının ideal haftalık balık tüketimi ise 400-600 gram kadar olmalıdır.
  • Baba adayların da kırmızı et tüketmesi gerekiyor. Fakat anne adayları kadar değil. Fazlası zararlı olacak kırmızı et tüketimi baba adayları için haftada 300 gramı geçmemeli ve işlenmiş gıdalar yerine kırmızı et ihtiyacı kuzu ve dana etinden karşılanmalıdır. Et tüketiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da etin yanında salatanın asla ihmal edilmemesi gerektiğidir.
  • Kan testi sonucunda çinko ve kan serumu bakımından yetersiz olan baba adaylarının et, süt, yumurta, tam buğday ekmeği gibi çinkoca zengin ürünleri tüketmesi gerekmektedir.
  • C vitaminince zengin sebze ve meyvelere beslenmesinde yer vererek bağışıklık sistemi güçlendirilmelidir.
  • Beslenmede kesinlikle beyaz un ve şeker gibi rafine ürünlere ve işlenmiş gıdalara yer verilmemelidir. Fast food türü gıdaları beslenmenizden çıkarmanız gerekmektedir. Çünkü bu gıdalar sperm olgunlaşmasını olumsuz yönde etkilemektedir.
  • Tuz tüketimine sınırlama getirilmelidir.
  • Baba adayları asla sigara ve alkol tüketmemelidir.

Anneler bebek sahibi olmaya hazırlanırken nasıl beslenmeli merak ediyorsanız Anne Adaylarına Gebelik Öncesi Beslenme Önerileri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.