Maltepe Escort

Çocuklar İçin Doğal 20 Faktörlü Güneş Losyonu Tarifi

Yaz aylarında çocukların hassas cildinin güneşin doğrudan gelen ışınlarından ve buna bağlı olarak oluşacak yanıklardan korunması çok önem taşımaktadır. Bu amaç için çocuklar için 20 faktörlü güneş kremleri üretilip piyasaya sürülmüş olsa da bu güneş kremlerinin çoğunda çocuğunuzun hassas cildine zarar verecek, hatta cilt kanseri gibi ciddi hastalıklara da neden olabilen kimyasallar bulunmaktadır. Piyasada bulunan güneş kremlerinin zararlı içerikleri nedeniyle anneler bu ürünleri kullanıp kullanmama konusunda kararsız kalmaktadır. Çocuklarınızı sizler kadar düşünen ekibimiz çocuklar için doğal 20 faktörlü güneş losyonu tarifini kendin yap projesi olarak sunuyoruz. Şimdiden tatilin tadını iyice çıkarmanız dilekleriyle…

cocuk-gunes-losyonu-kendin-yap

cocuk-gunes-losyonu-kendin-yap

 Güneş Losyonunun Malzemeleri ve Hazırlanışı

1 adet rendelenmiş salatalığı elinizle sıkarak bir kâseye suyunu çıkarın. Kâsede bulunan salatalık suyunun üzerine aynı miktarda maden suyu ilave edin. Bir çorba kaşığı kadar zeytinyağını da karışıma ekleyin. Bu karışımı güzelce karıştırdıktan sonra bir sprey şişesine koyarak cildinize uygulayabileceğiniz gibi güneşlenmeden sonra rahatlatıcı olarak da kullanabilirsiniz. Güneş losyonu dışında rahatlatıcı olarak kullanmak istediğinizde sıvıyı buz kalıplarına dökerek dondurmanız ve elde ettiğiniz buz kalıplarını cildinizde gezdirmeniz önerilmektedir.

Yanıklara Yoğurt Sürülmeli Mi?

Güneşlenme sonrasında çocuğunuzun cildinde yanık yok sadece hafif kızarmalar varsa yoğurt hem besleyici hem de serinletici olarak iyi gelecektir. Ancak, ciddi yanıklarda asla yoğurt sürülmemeli doktora başvurulmalıdır. Hafif kızarıklıklar için sulu yoğurt sürmenin daha iyi olduğu bilinmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.