Maltepe Escort

Çocuklar İçin Doğru Ayakkabı Seçme Rehberi

Ebeveynlerin en çok mutlu oldukları zamanlardan bir tanesi özenle bakıp büyüttükleri bebeklerinin ayaklarının üzerinde tek başına durup yürüdüğünü görmektir. Yürüme döneminde özellikle anneleri bu mutluluğun haricinde bir de endişe kaplar. Bu endişe yürüme dönemindeki bebeğe ayak gelişimine uygun olarak acaba nasıl bir ayakkabı seçsem sorusudur. Endişelenmenize gerek yok çünkü bebeğin yeni yürüdüğü andan tüm çocukluk dönemi boyunca yardımcı olacak çocuklar için doğru ayakkabı seçme rehberini sizler için hazırladık ve bebek giyim bölümünden paylaşıyoruz.

cocuklar_icin_dogru_ayakkabi_secme_rehberi

cocuklar_icin_dogru_ayakkabi_secme_rehberi

Öncelikle çocukluk döneminde ayak gelişimi sürekli bir şekilde devam ettiğinden ve bu dönem bebeğin sürekli hareket halinde bir dönem olduğundan çocuğun ayağının rahat edeceği malzemeden yapılan ayakkabılar tercih edilmelidir. Kullanılan malzeme çok hareket eden ayağı terletmeyecek ve ayağına zarar vermeyecek kadar yumuşak ve hafif; dışarıdan gelecek etkilere karşı koruyacak kadar da sağlam olmalıdır. Tüm bu faktörleri bir arada bulunduran malzeme ise deridir. Diğer yandan sürekli hareket halindeki çocuğun hareketlerini kısıtlamayan hatta kolaylaştıran ayakkabılar tercih edilmelidir. Bunun için de tabanı esnek ve burnu geniş modeller idealdir.

Ayakkabı seçerken ayakkabının modeli ve yapıldığı malzeme dışında önemli diğer bir konu ayakkabının numarasıdır. Ebeveynler için ayakkabı numarasına karar verme oldukça zahmetli bir iştir. Çünkü çocukların ayakları sürekli büyüdüğü için çok kısa sürede ayakkabı numarası değişir. Bu değişime ayak uydurmak isteyen anneler genellikle birkaç numara büyük ayakkabı almayı tercih etmektedir. Ancak ayağı kavramayan, büyük gelerek boşluk yaratan ayakkabının çocuğun ayak gelişimine zararları vardır. Büyük numara ayakkabılar çocuğun ayağına vurmakta ya da hareketli zamanlarında burkulup incinmelere neden olmaktadır. Sözü edilen durumun önüne geçmek için en fazla bir numara büyük ayakkabı alınmalı ve kullanım sırasında ayağa oturmasını sağlamak için bu iş için üretilmiş destek ürünleri kullanılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.