Maltepe Escort

Çocuklar İçin Eğlenceli Diş Fırçalama Eğitimi

Çocukların ağız ve diş sağlığına dikkat etmeleri olası rahatsızlıklardan korunmak için oldukça önemlidir. Bu nedenle çocuklarınızın dişlerini fırçalamasını sağlamanız gerekir. Bazı çocuklar bu durumu ve diş fırçalama fikrini rededebilir. Çocuklara diş fırçalamayı sevdirmek için çeşitli eğlenceli yöntemler denemek gerekebilir. Bu bağlamda sizlere çeşitli öneriler sunduğumuz yazımızı okuyabilirsiniz.

1. Çocukların en çok eğlendikleri konuların başında anne babalarını taklit etmek gelmektedir. Bu nedenle çocuğunuza diş çırçalamayı öğretirken sizi taklit etmesini isteyerek oyun gibi nasıl yapılcağını göstererek öğretebilirsiniz.

2. Çocuğunuzla çok eğlenerek yapacağınız bir diğer diş fırçalama eğitimi ise birbirinizin dişlerini temizlemektir. Önce onun sizin dişlerini fırçalamasına izin verdikten sonra siz de onun dişlerini fırçalamayı teklif ederek kolayca çocuğunuza diş fırçalamayı öğretebilirsiniz.

3. Diş fırçalamayı kabul etmesi ve her gün yapılması gereken bir aktivite olduğunu kabul etmesi için onu özendirmeniz şarttır. Bunun için diş fırçasını birlikte seçmek için alışverişe çıkabilirsiniz.

4. Çocukların en çok hoşlandığı şeylerden bir tanesi de aynada kendini seyretmesidir. Dişini fırçalarken kendisini seyretmesini sağlayabilir, diş fırçalamayı oyun haline getirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.