Maltepe Escort

Çocuklar İçin Hamburger Tarifi

Belli yaştaki çocukların karbonhidratlı yiyeceklere düşkünlüğü bilinmektedir. Bunun en önemli nedeni ise büyüme olayı oldukça hızlı olan çocukların enerjiye çok ihtiyaç duymasıdır. Sözü edilen fazla enerji ihtiyacının meydana getirdiği karbonhidrat düşkünlüğü çocukları fast food yiyeceklere yöneltmekte ve bunun sonucunda obezite gibi daha pek çok sağlık problemi oluşabilmektedir. İşte hamburger de çocukların vazgeçemediği lezzetli ancak sağlıksız fast food yiyeceklerden bir tanesidir. Çocuğunuzu hamburger yemekten vazgeçiremiyorsanız ancak zararlı etkilerinden de korumak istiyorsanız sizlere pratik çocuk yemek tarifleri bölümü editörlerinin bir önerisi var. Evde kendiniz sağlıklı malzemelerle hazırlayacağınız çocuklar için hamburger tarifi veriyoruz.

Malzemeler:

250 gram kadar orta yağlı köftelik kıyma

2-3 yemek kaşığı mevsim sebzeleriyle hazırlayacağınız sebze suyu

Labne peyniri ya da süzme yoğurt

1-2 dilim kaşar peyniri

Soğan, marul, domates, isteğe bağlı turşu ve diğer yeşillikler

Hamburger ekmeği

Tuz

Yapılışı:

İlk olarak kıymayı geniş bir kaba koyarak üzerine sebze suyu ve tuzu üzerine ilave ettikten sonra güzelce köfte harcı haline gelene kadar yoğurun. Ardından yoğurduğunuz harçtan hamburger köftesi büyüklüğünde parçalar koparın ve şekillendirin. Köfteleri zeytinyağında kızartın ya da eğer çocuğunuzun kilo problemi varsa fırınlayın. Ardından hamburgerin sosunu hazırlamak için labne peyniri, süzme yoğurt ve isteğe göre sarımsak ezmesini karıştırın. Bu karışımın üzerine marulu çok ince bir şekilde doğrayın.

Hamburger için köfteyi ve hamburger sosunu hazırladıktan sonra sıra hamburgeri oluşturmaya geliyor. Bunun için önce tabağa hamburger ekmeğinin alt katmanını yerleştirin. Bu ekmeğin üzerine hazırladığınız yoğurtlu sosu koyup, iyice yayın. Sonra sırasıyla köfte, domates, soğan, turşu ve kaşar peynirini yerleştirip ekmeğin üst katmanını kapatın. Hamburgeriniz hazır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.