Maltepe Escort

Çocuklar İçin Kes Yapıştır Etkinlikleri

Özellikle okul öncesi dönemde ve ilkokul çağlarında çocukların kes-yapıştır etkinlikleriyle gelişimine katkı sağlamak çok önemlidir. Okul öncesinde el göz uyumu sağlamakla ve makas tutmayı öğretmekle çocukların motor becerileri geliştirilmektedir. Ayrıca motor becerilerinin yanında zeka gelişimine katkı sağlamak da bir o kadar önemlidir. Okul çağlarında ise bu etkinlikler sayesinde çocuklar derslerini daha görsel olarak öğrenebilmekte, dersleri akıllarına yerleştirmeleri kolaylaşmaktadır. Bu nedenle bu kendin yap projemizde sizlere çocuklar için kes yapıştır etkinlikleri şablonlarını sunmaya karar verdik.

Aşağıda galeri kısmında yer alan şablonları renkli fotokopiyle çıkararak etkinliğe başlayabilirsiniz. Ana şablona parçaları puzzle gibi yapıştırmalarını sağlayacaksınız çocukların o kadar. Ancak etkinliğe başlamadan önce okul öncesi çağdaki çocuğunuza mutlaka makas tutmasını öğretmenizi öneriyoruz. Elinden tutarak nasıl yapacağını iyice anlattıktan sonra kullanmadığınız gazete kağıtlarını vererek kesmesini isteyin. Bu sayede makasa iyice alışmasını sağlayabilirsiniz. Öte yandan makasın çocuklar için üretilen güvenli makaslardan olmasına da ekstra özen gösterin.

Kes-yapıştır etkinliklerinin sağladığı bir diğer yarar da çocuğun anlama becerilerini geliştirmesidir. Hayatı anlamlandırmaya çalışan küçük çocuklar için bu etkinlikler grup halinde yapıldığında sosyalleşmesine büyük katkı sağlamaktadır. Çocukların birbiriyle iletişim kurmalarını, dayanışma içinde olmalarını ve kendini düzgün ifade etmelerini sağlamaktadır. Ortaya çıkan iş eğlenceli olduğu için de çocuklarınızın boş vakitlerini öğretici, eğlenceli bir şekilde değerlendirmesi böylece mümkün hale gelecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.