Maltepe Escort

Çocuklar İçin Masallar: Küçük Kız Çocuğu

Bugün masal köşemizden minik çocuklar için masallar: küçük kız çocuğu hikâyesini anlatıyoruz. Tüm miniklerimizin hoşuna gitmesi dileklerimizle…

Bir varmış bir yokmuş. Bir zamanlar küçük bir kız çocuğu yaşarmış. Küçücük bardağındaki suyla bütün ülkeyi susuzluktan kurtarmış. Bu ülkede kuraklık hiç bitmeyecek gibiymiş. Herkes susuzluk nedeniyle büyük sıkıntılar çekiyormuş. Özellikle de küçük bir kız ve zavallı hasta annesi bu susuzluktan çok etkileniyormuş.

Küçük kız annesine;

‘Annecim bütün ülkeyi dolaşmam gerekse bile sana su bulacağım’ şeklinde söz vermiş.

Annesi ise;

‘Sen daha çok küçüksün yavrum. Gücünü boş yere harcama’ şeklinde nasihat verse de küçük kız

‘Hayır anne iyileşmen gerekiyor’ diyerek ağlamaya başlamış. Ardından yanlarında bulunan büyük annesine ‘ona iyi bak büyük anne’ demiş ve evden koşarak ayrılmış.

cocuklar-icin-masallar-kucuk-kiz-cocugu

cocuklar-icin-masallar-kucuk-kiz-cocugu

Küçük kız ülkede hiç durmadan su arasa da bulamadığı suyu, en sonunda dağların tepelerinde bulmuş. Dağlardaki karların erimesi sonucunda aşağıya akan suyu bir kaba dolduran küçük kız annesine götürmek için yola koyulmuş. Ancak eve giderken çok susamış küçük bir köpek ile karşılaşınca elindeki tüm suyu köpeğe içmesi için vermiş. Köpeği sevip ona su veren küçük kız köpekle o kadar çok meşgul olmuş ki, elindeki kabın gümüşe dönüştüğünü ve içinin de ağzına kadar su dolduğunu farketmemiş.

Koşarak eve ‘anne su buldum’ şeklinde gelmiş. Büyükannesine ve annesine suyu veren küçük kız tam kendisi de bu sudan içecekken kapıyı bir adam çalmış ve çok susadım diyerek kızdan su dolu tası istemiş. Küçük kız hemen adamada su vermiş. İşte tam o sırada su kabının elmas gibi parladığını farketmiş. Bunu gören susamış adam senin cömertliğin daha güzel parlıyor dediğinde su kabının içindeki suyu kapının önüne dökmüş. Bunun sonucunda küçük kızın su kabı büyük bir kuyuya dönüşmüş. Yani küçük kız çocuğunun iyiliği sayesinde tüm ülke kuraklık ve susuzluktan kurtulmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.