Maltepe Escort

Çocuklar İçin Parmak İzi Sanatı Önerileri

Çocukların hem öğreneceği hem de öğrenirken eğlenebileceği aktivitelerin ve oyunları gelişimi üzerindeki etkileri büyüktür. Bu nedenle bilimsel ve sanatsal becerileri oyuna döken etkinlikler çok yararlı olmaktadır. Bu aktivitelerden bir tanesi de parmak izi sanatıdır. Yaratıcılığınızı, parmak izi ve boyalarla birleştirdiğinizde çocuğunuzla birlikte neler yaptığınıza ve ne kadar çok eğlendiğinize inanamayacaksınız.

parmak-izi-ailesi

parmak-izi-ailesi

İhtiyacınız olacak ana malzemeler sulu boya, su, parmak ve kağıt olmakla birlikte bunları istediğiniz gibi çeşitlendirmeniz mümkün. Şimdi aklınızda bir resim şablonu geçirin ve hemen yapmaya başlayın. Size öneri olması ve ilham vermesi için aşağıya eklediğimiz resimleri de elbette ki kullanabilirsiniz. İlk olarak çocuğunuza etkinliği öğretmek için parmağınızı sulu boyaya batırarak kağıda parmak izinden şekiller yapın. Sonra ondan da bu şekilleri yapmasını isteyin. İkinci aşamada parmak izi şekillerinden bir kompozisyon oluşturun. Aynı şekilde önce siz yapın sonra çocuğunuzdan yapmasını isteyin.

el-izi-baby-shower-fikri

el-izi-baby-shower-fikri

Son olarak da çocuğunuzu serbest bırakın ve ne yapmak istediğini, nasıl yapmayı düşündüğünü sorarak onun dilediği kompozisyonu oluşturmasını izleyin. Bu aşamada ona yardım istemediği sürece karışmayın. Çünkü çocuğunuz bu şekilde kendine özgüvenini kazanacak ve yaratıcılığının farkına varacak.

el-izi-fil

el-izi-fil

Etkinlik sırasında konuşmayı, göz teması kurmayı, başarılı olduğunda onurlandırmayı unutmayın. Ancak, çocuğunuzun hata yaptığını düşündüğünüzde ona asla kızmayın. Sadece hatayı nasıl düzeltebileceği konusunda onu uyarın yardımcı olun. Bu etkinlik sayesinde anne çocuk birbirinize yakınlaşacak ve çok eğleneceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.