Maltepe Escort

Çocuklar İçin Şirinler Köyü Pilavı Tarifi

Çocukların sevmedikleri yiyecekleri dahi yemesini sağlamanın en iyi yolu yiyecekleri biraz eğlence katarak servis yapmak ve yemek sunmayı bir tasarıma veya şova dönüştürmektir. Çocuk yemek tasarımlarını kahvaltı tabaklarından tutun da akşam yemeklerinde hazırlayacağınız ana yemeklere kadar uygulamak mümkündür. Çocuklara yemek yedirecek yaratıcı öneriler isimli yazımızda belirttiğimiz önerilere uyarak hazırlayabileceğiniz şirinler köyü pilavı tarifi ile sizlere pratik çocuk yemek tarifleri bölümüzden sesleniyoruz.

Malzemeler:

1 su bardağı kırmızı çizgili vitaminli pirinç

1.5 su bardağı kadar silme ılık su

Yarım çorba kaşığı tereyağı (margarin zararlı olduğu için tercih etmeyin)

Süslemesi için; 2 orta boy domates, 1-2 yemek kaşığı mayonez, 1-2 dal kadar da maydanoz

Hazırlanışı:

Öncelikle pilav tenceresine tereyağını koyup eritin. Ardından yağın üzerine pirinçleri ilave edin ve pirinçler mat beyaz bir hal alıncaya kadar kavurun. Pişen pirinçlerin üzerine ılık suyu ilave ederek, kapağını kapadığınız tencerede kısık ateşte pilavı suyunu çekene kadar kaynatın. Pilav suyunu çekince kapağın altına bir miktar kağıt havlu koyarak dinlenmesini sağlayın.

Süslemesi ve Tasarımı:

Şirinler köyü tasarımını yapmak için önce dikdörtgen bir tepsi alın. Çocuk sayısına göre bir kase yardımıyla pilav kubbeleri yaparak tepsiye dizin. Ardından domatesleri ortadan ikiye bölerek pilav kubbelerinin üzerine mantar evlerin şapkalarını oluşturacak şekilde koyun. Bu şekilde oluşturulmuş şirinler evlerinin çatılarına mayonez yardımıyla noktacıklar koyun ki mantar görüntüsü tamamlansın. Sonra pilavdan evlerin etrafına maydanoz dallarını yerleştirerek yeşillikleri yapın. Son olarak isterseniz kızarttığınız köfte ya da tavukları tasarımınıza yerleştirip şirinler köyü pilavını bir menüye dönüştürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.