Çocuklar Neden Fastfood Yiyecekleri Sever?

Çocuklar Neden Fastfood Yiyecekleri Sever?
Ekim 11 09:00 2016 Makaleyi Yazdır

Çocukların fastfood yiyecekleri neden sevdiğini anlamak onları bu zararlı yiyeceklerden vazgeçirmek için önem taşımaktadır. Beslenme önerileri bölümümüzden yayınladığımız çocuklar neden fastfood yiyecekleri sever yazımızı okuyarak yeni beslenme düzeni kurabilirsiniz.

Hızlı hazırlanmasının yanında çabuk tüketilmesi

Özellikle oyun çağındaki çocuklar yemek yemeyle fazla vakit kaybetmek istemezler. Bu nedenle de yemek tercihleri çabuk tüketilen ve hızlı hazırlanan fast food gibi yiyeceklerden yana olur. Fast food yerine çocuğunuzun oyun saatlerinde onu sağlıklı atıştırmalıklarla beslemeniz daha doğru olacaktır.

Fastfood ürünler lezzetli gelir

Aslında lezzet olgusu biraz da alışkanlığa bağlı olarak oluşmaktadır. Eğer onu bu lezzetlerle tanıştırmazsanız alışmayacak ve sağlıklı yiyeceklerden yana tercihini kullanacaktır. Küçük yaşlardan itibaren çocuğunuzu sağlıklı besleyin.

cocuklari-fastfoodtan-uzaklastirma

cocuklari-fastfoodtan-uzaklastirma

Arkadaşlarından gördüğü için özenme

Çocuklar için küçük yaşlarda arkadaşlarının yaptıkları ve davranışları büyük önem taşır. Bu nedenle fastfood gibi zararlı alışkanlıklar arkadaşlardan sayesinde pekişir. Genel olarak arkadaşlarıyla birlikte bu eğilimi toptan yok etmek için okul kantiniyle konuşup fastfood satışını durdurma, arkadaşlarının ailelerini bilinçlendirerek ortak savaşma gibi önlemler alabilirsiniz.

Ebeveynlerin çalışması sonucu fastfoodun tüketiminin evde artması

Böyle bir durumda görevin ve fedakarlığın büyük bir kısmı annelere düşüyor olsa da aslında babalar da bir şeyler yapabilir. Örneğin babanın ev işlerine ve çocuk bakımına daha çok katılması annenin yükünü azaltıp evde sağlıklı yemekler yapmasına olanak sağlayacaktır.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.