Maltepe Escort

Çocuklar Özel Ders Almalı Mı?

Son yıllarda çocuklarına özel ders aldırmak ebeveynler arasında adeta bir gereklilik olmaktan çıkıp rekabet aracı hale geldi. Bunun sonucunda birbiriyle yarışan anne babalar çocuklarına her şeyi öğrenmeleri için omuzlarına çok da büyük bir yük yükledi. Peki, çocuklar özel ders almalı mı ya da ne zaman özel ders almalı konusunda uzmanlar ne çocuk eğitimi bölümündeki bu yazımızda sizler için irdeledik. Umarız sizlere yardımcı olabiliriz.

Öncelikle özel ders evet bazı durumlarda gerekli olabilir. Ancak bunu yarış haline getirmek, gerekli gereksiz her durumda çocuğu özel derse yönlendirmek çok yanlış bir yaklaşımdır. Öncelikle çocuğunuzun başarısız olduğu dersler bulunup bulunmadığını belirlemek ve öğrenme konusunda nerelerde yanlış yaptığına kanaat getirmek gerekmektedir. Bu saptamaların ardından özel ders alıp almaması konusuna karar vermek de zaten bir hayli kolay olmaktadır.

cocuk-egitiminde-ozel-ders

cocuk-egitiminde-ozel-ders

Çocuğunuzun bir dersten başarısız olduğunu anlamak için önce dersi iyi öğrenmek için yeterince vakit ayırıyor mu konusuna karar vermenizi öneriyoruz. Bunun için derslerini tekrar edip etmediğini kontrol etmenizi öneriyorum. Eğer yeterince tekrar yaptığı halde başarısız olmaya devam ediyorsa bunda bir sorun olduğunu düşünüp özel ders alması için karar verebilirsiniz. Ancak her bir dersten özel ders aldırmanızı kesinlikle önermiyor uzmanlar. Başarısız olduğu derslere öncelik vermenizde bu nedenle büyük fayda var. Diğer yandan, çocuğunuzu ders yoğunluğu arasında kesinlikle boğmamalı sosyal hayatının da gelişmesine mutlaka izin vermelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.