Maltepe Escort

Çocuklara El Yıkama Eğitimi Nasıl Verilir? İşlem Basamakları

Çocukların kendi yaşamlarını idame ettirecek öz bakım becerilerinin kazandırılması için bebek ve çocuk eğitimi verilmesi şarttır. Öz bakım becerilerinden bir tanesi de temizlik ve hijyen açısından oldukça önemli olan el yıkamadır. Çocuklara el yıkama eğitimi nasıl verilir? İşlem basamakları nelerdir merak edenler için eğitim adımlarını paylaşıyoruz. Eğitimi uygulayıp başarı yakalayanlar konu altından yorum bırakabilir, başarı yakalayamayanlar ise yine yorum bırakarak kafasına takılanları ekibimize iletebilir.

El Yıkama Eğitimi İşlem Basamakları

Öncelikle el yıkamanın yapılacağı ortamı çocuğunuza göre ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için çocuğunuzun ayağının altına tabure koyabilir ya da boyuna uygun bir lavobo yaptırabilirsiniz. Ardından işlem adımlarını tek tek uygulayın. Başarı sağlamanız durumunda çocuğunuzu ödüllendirin, başaramadığınızda ise işlemleri birkaç kez tekrarlayın. Çocuk için el yıkama eğitimini oyun haline dönüştürmeniz başarı açısından daha etkili olacaktır.

1. Öncelikle çocuğunuzun işlemleri sizin yardımınızla kendisinin yapması çok daha etkili olduğu için çocuğunuzun elini tutarak çeşmeyi açmasını sağlayın ve ellerini akan suyun altına tutun.

2. Yine ellerini elinizin arasına alarak sabunu almasını sağlayın, ellerini birbirine sürttürerek köpürtün ve sabunu bıraktırın.

3. Daha sonra köpüklü ellerin suda durulanmasını için çocuğun ellerini suyun altına tutun.

4. Musluğu kapatmasını sağlayıp birlikte ellerini havlu ile kurulayın.

Çocuğunuzun işlemleri öğrendiğini düşünüyorsanız herhangi bir aşamada ellerini bırakıp sıradaki işlemi kendi başına yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.