Çocuklara Yemek Yedirecek Yaratıcı Öneriler

Çocuklara Yemek Yedirecek Yaratıcı Öneriler
Ağustos 05 06:00 2015 Makaleyi Yazdır

Çocuklar iştahsızlık ya da oyun oynamak onlara daha cazip geldiğinden yemek yemek istemeyebilirler. Bu durumda onlara yemek yedirmenin en kolay yolu yaratıcılığınızı ortaya koyup yemekleri eğlenceli hale getirmenizdir. İştahsızlıkla mücadelenin bir numaralı kuralı olan eğlenceli yemek tasarımları için sanatçı yönünüzü konuşturmak gerekecek.

Eğlenceli yemek tasarımlarınızı gerçekleştirmeniz için özellikle çocuğunuzun sevmediği malzemeleri tercih etmenizi öneririz. Bu sayede çocuğunuzun sevmediği yiyecekleri yemesini ve bu besinlerden gıdasını almasını sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kahvaltıda yumurta yemeği sevmeyen çocuğa yumurtayı sevdirmek için yumurtayı çiçek şekilli kalıba kırıp pişirebilirsiniz. Bunun dışında sebzeleri kullanarak farklı manzara resimleri, şirin hayvan sluetleri yaratabilirsiniz. Yapacağınız tasarımlarda sınır yok. Yaratıcılığınıza kalmış. Tek kural ise sevilmeyen besinleri eğlenceli hale getirmek…

Yemek yerken çocuğunuzun yaratıcı tasarımlardan alacağı hazzı arttırmanın bir diğer yolu da bu tasarımları çocuğunuzla birlikte hazırlamaktır. Bu sayede ikiniz yemek yaparken çok eğlenebilir, hatta çocuğunuza daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Son önerimiz çocuğunuzun sağlığını da düşünerek eğlenceli yemekleriniz için doğal, işlenmemiş gıdaları tercih etmenizdir.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.