Maltepe Escort

Çocuklara Yüzme Eğitimi Nasıl Verilir?

Havaların oldukça sıcak gittiği şu günlerde tüm aileler yazın bunaltıcı etkisinden tatil beldelerinde denize girerek kurtulmaya çalışmaktadır. Çocuğunuzla birlikte denizin keyfini çıkarmak istiyor ancak çocuğunuz yüzme bilmediği için vazgeçiyorsanız hemen harekete geçin. Çünkü bugün bebek ve çocuk eğitimi bölümümüzden sizlere çocuklara yüzme eğitimi nasıl verilir konusunu ayrıntılarıyla açıklayacağız.

En Önemli Konu Ona Cesaret Verin

Çocuğunuza yüzme eğitimi vermeye başlamadan önce en önemli konuların başında onu cesaretlendirmek gelmektedir. Korkularını bir kenara atması ve aslında güvenlik kurallarına uyulması şartıyla denizin hiç de tehlikeli olmadığını ona anlatmalısınız. Hemen yüzmesini beklemek yere yavaş yavaş önce suda durmayı, sonrada kulaç atmayı öğreterek cesaretini kırmadan ilerleyin.

Aşama Aşama Çocuklara Yüzme Eğitimi

  1. İlk etapta çocuğa güven vererek ve yüzmenin zevkli yanlarından bahsederek sırt üstü yatıp su üzerinde durmayı öğretin. Bunu yaparak elinizle ona hem destek hem de güven verin.
  2. Eğer ilk aşamayı çocuğunuz öğrendiyse, güvenini kaybetmemek için tutmaya devam ederek yüz üstü su üzerinde durmasını sağlayın ve bacaklarını çırpmasını öğretin.
  3. Ardından yüzüstü dururken çocuğunuza kulaç atmayı öğretin. Bunu yaparken sizin nasıl kulaç attığınızı ona gösterebilirsiniz.
  4. Çocuğunuzun yine güvenini kırmadan ve onu cesaretlendirerek yüzünü suya sokup o şekilde kulaç atmasını öğretin. Diğer yandan bu şekilde nefes tutma alıştırmaları da yapın. Ancak asla çocuğunuzu zorlayarak korkutmayın.
  5. Çocuğunuz tam anlamıyla buraya kadarki 4 adımı yapıyorsa ona olan fiziksel desteğinizi yavaş yavaş çekin. Ondan biraz uzaklaşıp size doğru yüzmesini isteyerek kendi başına da yüzebileceğini gösterin.
  6. İlk defa yüzme öğrendiği için çocuğunuz nefes alma ve kulaç atma sürelerini ayarlayamayabilir. Bu konuda ona yardımcı olun ve iyi bir program yapın.
  7. Suya atlayarak yüzme de bir yüzme stilidir ve çocuklar çok sever. Ancak bilinçsiz yapıldığında tehlikelere neden olabilir. Bu nedenle yüzme öğretirken doğru atlayış şekillerini de öğretmeniz olası tehlikelerden çocuğunuzu korumanız açısından önemlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.