Maltepe Escort

Çocuklarda Alerjiye Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baharın gelmesiyle birlikte alerjiler ve alerjik sorunların da birlikte gelmiş oldu. Bahar öncesi çocuğunuzun alerjisiyle alakalı bir takım önlemler almanız hem alerjinin önlenmesine veya alerjinin daha hafif bir şekilde atlatılmasına olanak sağlar.

Çocuklarda çoğunlukla görülen alerjiler:
Sıklıkla çocuklarda görülen alerjiler egzama, astım, böcek alerjiler, ilaç alerjileri, alerjik nezle, besin alerjileri ve cilt alerjileridir.

Çocuklarda alerjinin nedenler:

Çocuklarda alerjilere yol açan sebepler çoğunlukla çevresel faktörlerden kaynaklıdır veya genetik kaynaklıdır. Anne veya baba da alerjik her bir problem var ise veya önceden yaşamış ise çocukta da alerjik bir rahatsızlık olabilme riski oldukça yüksektir. Genetik alerjilerde alerji tipinde değişimler olasıdır. Örneğin anne veya baba da egzama vardır çocukta ise astım olarak görülür yada tam tersi bir durum da yaşana bilinir. Çocuğun genetik alerjiden etkilenme oranı ise anne yada baba da alerjinin olması çocukta %30 yakalanma riski oluşturur. Fakat ebeveynlerin her ikisinde de alerjik bir durum söz konusu ise o zaman %50 çocuğun alerjiye yakalanma riski vardır ki bu oran %80e kadar çıkabilmektedir.

Genetik alerjilerin ille de çocukta oluşmasını beklemek doğru değil elbette. Ebeveynler de alerjik durum söz konusu iken çocukta böyle bir durum gelişmeyebilir. Yada genetik alerjik hastalık yoktur ama çocuk alerjik rahatsızlık gelişebilmektedir.

Birde çevresel alerjiler vardır bu arada dikkat edilmesi gereken çocuğunuzun hangi çevresel faktöre karşı alerjisinin bulunduğudur. Öncelikle bunları tespit etmelisiniz ki ona göre tedbir alabilirsiniz çocuğunuzun alerjisinin ilerlememesi için.

Bilinçsizce içirilen antibiyotikler alerjik hastalıkları tetiklemeye hatta oluşumuna büyük katkıda bulunurlar. Antibiyotik kullanımı o nedenle hekiminiz tavsiye etmedikçe çocuklarınıza içirmeyin. Çocuklarınızı doğumdan itibaren alerjilere karşı korumanızın en önemli yolu ise ilk altı ay sadece anne sütü vermekten geçer. Anne sütünün yararını alerjiler üzerinde de görüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.