Maltepe Escort

Çocuklarda Besin Alerjisi Nasıl Tedavi Edilir ?

Yapılan çalışmalara göre çocuklarda besin alerjisi yüzde 95i ek gıdaya başladıktan sonra ortaya çıkmaktadır. En sık gıda alerjilerine neden olan gıdalar ise; balık, fındık, süt, tahıllar, fıstık yumurta ve inek sütü olduğunu tespit edilmiştir.

Çocuklarda ortaya çıkan besin alerjileri tedavi edildiği takdirde yüzde 90nı geçtiği söylenmektedir uzmanlar tarafından. Çocuklarda besin alerjisi az görülse giderek sıklığı artmakta olan bir hastalık olduğu belirtildi.
Anne sütünün az verilmesi, çevresel faktörler, bilinçsiz veya fazla antibiyotik tüketimi ve fazlasıyla katkı maddesi alerjiye yatkınlık yaratığını uzmanlar söylemektedir. Çocuklukta ortaya çıkan besin alerjilerinin yüzde 90nı ek gıdaya başlandıktan sonra ortaya çıktığı vurgulanmakta uzmanlar tarafından.

İnek sütü, fındık, balık, tahıllar, yumurta, balık ve fıstık gibi gıdaların dönem içerisinde çok fazla tüketmekte çocuklarda besin alerjisine yol açmaktadır. Bu da tanının yanlış koyulmasına neden olabiliyor. O nedenle çocukların gıdaları ne sıklıkta tükettiğini ve ne miktarda tükettiğini iyi bilmek gerekiyor tanıyı doğru koyabilmek için.
Aynı şekilde gıda katkı maddesi içeren gıdalar ve içecekler içinde geçerli olmaktadır. Çok fazla gıda katkı maddesi içeren gıdaları dönem içerisinde tüketmek besin alerjisine neden olmaktadır.

Çocuğunuzda besin alerjisi olduğunda öncelikle bir uzmana gitmeli ve uzmanın izleyeceği yol ile hangi besinlere karşı alerjisinin olduğunu tespit etmelidir. Sonrasında ise alerjisi olduğu besinleri günlük hayatından çıkarılmalıdır ve doktorunuz gerek görür ise ilaç tedavisi uygulanmalıdır. Oldukça az olmakla birlikte besin alerjilerin altında bazen bebeklikten gelen egzamanlar veya benzer nedenler altında yatabilir. Besin alerjileri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir, o nedenle besin alerjisine neyin neden olduğunu iyi araştırmalı hekiminiz tarafından. Örneğin ek gıdaya geçişler de çocuk ilk kez inek sütü içtiğinde bazen besin alerjisine neden olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.