Maltepe Escort

Çocuklarda Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Çocuklarda Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Çocukların sağlıklı gelişimi ve kendine olan öz güveninin gelişmesi için diş bakımı oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle çocuklarda diş bakımına erken yaşlarda başlamak gerekir. Diş bakımı çocuğun gelişme dönemine göre farklılaşmaktadır. Peki, çocuklarda diş bakımı nasıl yapılır, tam bir temizlik sağlanabilmesi için nelere dikkat edilir açıklayalım.

Öncelikle diş bakımına ne zaman başlanmalı ona karar vermelisiniz. Uzmanlarca özellikle süt dişi gibi ağızda uzun süre kalacak olan dişlerin çürümemesi için bakıma başlanacak en uygun dönem dişlerin ilk çıktığı periyottur. Bu dönemde fırça kullanımı mümkün olmayacağı için çocukların dişleri her gün ıslak bir bez ile nazikçe silinerek temizlenmelidir. Çocuklara uygun yapılmış diş fırçası ve macunlarına ise 12 aylık dönemden itibaren geçilmelidir.

Çocuklar ilk etapta diş fırçalamayı reddedebilir. Bu durumda fırçayla oyun oynayarak ve süslü diş fırçaları seçerek onu teşvik edebilirsiniz. Çocukların düzenli olarak günde üç kez diş fırçalamaya geçmesi gereken dönem ise 1-2 yaşına geldiği zamandır. Son olarak fırçalama için kullanılacak diş macunu çocuklara uygun olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.