Maltepe Escort

Çocuklarda Öksürük Nasıl Geçer ?

Yetişkin kişilere nazaran çocukların öksürüğü özellikle anne ve babayı oldukça korkutabilir. Bu durumda daha çok ilaçlara sarılan aileler aslında yanlış bir çözüme gitmiş olabilmekte. Doktor tarafından önerilmeyen ilaçlar ile çocuğunuza yarar yerine zarar verebilirsiniz. Bu bağlamda en başta doktorların önerdiği ilaçları kullanmak çok önemlidir. Peki, çocuklarda öksürük nasıl geçer? Geçmesi için ne yapılmalıdır?
Öncelikle öksürük nedeni araştırılmalı ve ona göre tedavi yöntemi belirlenmelidir. Kuru öksürük ya da ateş ile beraber olan öksürük var ise bu durum önemli olabilmektedir. Sadece bir öksürük var ise bu durumda 2 ya da 3 gün boyunca bekleyebilirsiniz Bu durumda hala devam eden bir öksürük var ise doktora başvurabilirsiniz.
Çocuklarda olan öksürüğün önlenebilmesi için öncelikle ailenin sigara tüketip tüketmediğine bakmak gerekir. Çocuklar yetişkinlerden daha fazla etkilendiği için bu durumda çocukların yanında sigara içilmez ise öksürük de önlenmiş olacaktır. Çocuğunuzda astım türlerinden bir tanesi ya da mevsimsel olarak alerji mevcut olabilir. Bu durumda gereken ilaçları almasını sağlamalısınız. Boğaz yumuşatıcı içecekler ya da sık sık duş aldırmak da etkili olabilmektedir. Bolca su içmesi de bu bağlamda önemli bir etken oluşturmaktadır.
Genel olarak önlenebilmesi için sağlığına dikkat etmek gerekir. Çocukların yanında sigara gibi sağlığı olumsuz etkileyebilecek maddeler tüketmekten de uzak durmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı öksürük giderici içecekler de kullandırmanız etkili bir önlem olabilir.
Bazı kürler de çocuklar için öksürüğü geçiren etkiye sahiptir. Bal etkili olan ilk etkili yöntemdir. Karabiber ile birleştirildiği zaman etkili bir ilaç haline gelebilir. Bunun yanı sıra zencefil de önemli bir etki sağlar. Tabii ki eğer çok aşırı olan öksürük değil ise bunları uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.